یک روزنامه‌نگار حامی حقوق‌بشر با استفاده از یک پروژکتور، واژه «چاه مستراح» را روی سردر هتل دونالد ترامپ در واشنگتن دی سی به نمایش درآورد.

ایران آنلاین / یک حامی حقوق بشر در واکنش به اظهارات نژادپرستانه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا درباره کشورهای آفریقایی، با استفاده از یک پروژکتور، واژه «چاه مستراح» را روی سردر هتل ترامپ در واشنگتن دی سی به نمایش درآورد.

این واژه در قالب داستانی روی سردر هتل نمایش داده شد و در پایان داستان تعداد زیادی ایموجی پوپ (مدفوع) نیز کنار این عبارت به نمایش درآمد. در بخشی از این داستان آمده است: «به مکانی برای اقامت احتیاج دارید؟ کثافت خانه ما را امتحان کنید. این محل یک کثافت خانه است.»

این حامی حقوق بشر که نامی از آن برده نشده است در بخشی از  بیانیه خود اعلام کرد :«ما همه برای پایان دادن به برتری نژاد سفید مسئول هستیم».

انعکاس واژه «کثافت خانه» روی سردر هتل ترامپ+عکس

دونالد ترامپ در نشست هفته گذشته خود با قانونگذاران آمریکایی که پیرامون موضوع مهاجرت برگزار شده بود کشورهای آفریقایی را  «کثافت خانه» توصیف کرد. رئیس جمهور آمریکا، روز پنجشنبه در این اظهارات توهین‌آمیز گفت: آمریکا چرا باید از کشور‌هایی نظیر هائیتی، السالوادور و کشور‌های آفریقایی، مهاجر بپذیرد و سپس افزود: برخی از این کشور‌ها «چاه مستراح» هستند.

سفرای گروه کشور‌های آفریقایی در سازمان ملل روز جمعه در بیانیه‌ای شدیداللحن، ضمن محکوم کردن اظهارات نژادپرستانه ترامپ درباره مهاجران آفریقایی، از او خواستند که سخنان خود را پس بگیرد و عذرخواهی کند. / باشگاه خبرنگاران

 

 

 

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.