ion

کمتر از 6 ماه تا آغاز جام جهانی روسیه باقی مانده، اما سایه دوپینگ روی سر میزبان جام جهانی سنگینی می کند.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از وبسایت نود، دیلی میل ادعا کرد که روسیه در برنامه ریزی گسترده ای در نظر دارد که به بازیکنانش مواد دوپینگ بدهد و برای جلوگیری از محرومیت، نمونه آزمایش ادرار آنها را تغییر دهد تا کسی نتواند دوپینگ بازیکنان این تیم را ثابت کند!

منبع این خبر گریگوری رودچنکوف، مدیر مرکز کنترل دوپینگ سابق مسکوست که در حال حاضر به عنوان شاهد در آمریکا مورد مراقبت ویژه نیروهای پلیس قرار دارد چرا که این شخص نگران حمله مسلحانه نیروهای روسیه به خودش است.

رودچنکوف نقشی کلیدی در افشای دوپینگ ورزشکاران روس در ماه های اخیر داشته است. وی اعلام کرده است که روسیه در برنامه ریزی گسترده ای در نظر دارد که بازیکنانش را با کمک دوپینگ برای جام جهانی تقویت کند. دادگاه در حال حاضر این پرونده را تحت عنوان "اسناد ایکاروس" در دست بررسی قرار داده است. اگر دادگاه مدارک کافی را در این زمینه بدست بیاورد احتمال محرومیت برخی بازیکنان تیم ملی روسیه از جام جهانی حضور خواهد داشت.

فیفا هنوز به این اخبار واکنش رسمی نشان نداده است اما باید دید که نتیجه این پرونده چه خواهد بود. اخیرا رئیس فدراسیون فوتبال روسیه در واکنش بهماجرای دوپینگ به مدت 6 ماه (یعنی تا پایان جام جهانی)  مرخصی گرفته است. 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.