ion

حضور سوریه در نشست کمیته ایستادگی فلسطین و گروه عرب

بین الملل /
شناسه خبر: 315066

یکی از نمایندگان سوریه در انتقاد از اقدامات رژیم صهیونیستی علیه فلسطین بر لزوم ادامه مقاومت تاکید کرد.

ایران آنلاین /«علی الصطوف» یک از اعضای کمیته روابط خارجی مجمع مردمی سوریه گفت که تروریست‌های نژادپرست تصمیم داشتند به وسیله کشورهای استعمارگر، قلب جهان عرب و جهان اسلام را تکه‌تکه کنند.

بنابر گزارش خبرگزاری سانا، الصطوف افزود که آنها تلاش می‌کنند تا سرزمین‌های بیشتری را اشغال کنند و ضمن یهودی کردن قدس، این شهر را از فلسطینیان بگیرند.

وی این سخنان را روز شنبه بعداز ظهر در جریان کمیته ایستادگی فلسطین و مجمع مشورتی گروه عرب در اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی ابراز کرد.

الصطوف افزود: «ما در سوریه معتقدیم که بحران ما با صهیونیسم‌ها بحران موجودیت است به همین دلیل ما به مقاومت به همراه شرکای خود در محور مقاومت ادامه می‌دهیم تا فلسطین آزاد شود و همه طرح‌های هژمونی آمریکا در منطقه خنثی شود.»

وی تصریح کرد که صهوینیست‌ها، قطعنامه‌های جهانی در ارتباط با فلسطینی‌ها را به پشتوانه حمایت آمریکا و دیگر کشورهای حامی نقض کرده اند.

الصطوف همچنین به تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل هم اشاره کرد و گفت که این اقدام قطعنامه جدید بالفور است که تاکید کرد که آزادی فلسطین وظیفه قانونی، اخلاقی و انسانی است. / فارس

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.