ion

تظاهرات گسترده در سوئیس علیه سفر ترامپ به داووس

بین الملل /
شناسه خبر: 314935

معترضان مخالف با جهانی سازی به خیابان‌های زوریخ سوئیس آمدند تا مخالفت خود را با سفر قریب الوقوع رئیس‌جمهور آمریکا به این کشور برای شرکت در مجمع جهانی اقتصاد در داووس اعلام کنند.

ایران آنلاین /معترضان مخالف با جهانی سازی به خیابان‌های زوریخ سوئیس آمدند تا مخالفت خود را با سفر قریب الوقوع رئیس‌جمهور آمریکا به این کشور برای شرکت در مجمع جهانی اقتصاد در داووس اعلام کنند.

 دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرده که در نشست سالانه رهبران سیاسی و تجاری جهان در داووس موسوم به "مجمع جهانی اقتصاد" شرکت خواهد کرد.

گروهی متشکل از ۵۰۰ معترض مخالف با جهانی سازی به خیابان‌های زوریخ سوئیس آمده و پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود "ترامپ را بکشید" و "کاپیتالیسم هیچ آینده‌ای ندارد".

این افراد ظاهرا نه تنها به سفر قریب الوقوع به داووس بلکه به طور کلی به مجمع جهانی اقتصاد معترض هستند. این مجمع سالانه به گردهمایی سران ثروتمند جهان معروف شده است.

براساس گزارش خبرگزاری رویترز انتظار می‌رود ۵۰۰۰ سرباز سوئیسی در جریان برگزاری مجمع جهانی اقتصاد در داووس مستقر شوند و یک منطقه پرواز ممنوع بر فراز این شهر اعمال خواهد شد.

در همین حال دادخواستی که تاکید دارد از ترامپ در داووس استقبال نمی‌شود، منتشر شده است. ۱۳ هزار و ۳۰۰ تن این دادخواست را امضا کرده‌اند و تعداد امضاهای این دادخواست باید به حد نصاب ۱۵ هزار امضا برسد. / ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.