ion

غیبت حماس و جهاد اسلامی فلسطین در نشست ساف در رام الله

بین الملل /
شناسه خبر: 314797

منابع وابسته به جنبش های حماس و جهاد اسلامی فلسطین از مشارکت نکردن این دو جنبش در نشست فردا یکشنبه شورای مرکزی سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) که قرار است در رام الله برگزار شود، خبر دادند. محور گفت و گوها در این نشست قدس و تصمیم یک ماه پیش رئیس جمهوری امریکا درباره این شهر مقدس است.

ایران آنلاین /به گزارش رای الیوم، حسام بدران، عضو دفتر سیاسی حماس اعلام کرد: نشست در شرایطی برگزار می شود که امکان بازنگری سیاسی فراگیر و مسئولانه وجود ندارد و تصمیماتی اتخاذ خواهد شد که خواسته های ملت را برآورده نمی سازد. بنابراین جنبش حماس تصمیم به مشارکت نکردن در نشست شورای مرکزی در رام الله گرفته است.

محمد الهندی، عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز اعلام کرد: تصمیماتی که در این نشست اتخاذ خواهد شد در سطح همان سقف سیاسی تشکیلات خودگردان فلسطین است. مواضع مثبتی که از سوی مسئولان تشکیلات خودگردان طی روزهای گذشته درباره قدس اتخاذ شده است در عرصه عملی محقق نشده و فقط موضع گیری صرف بوده است. انتظار می رفت که این مواضع مثبت، به لغو شناسایی رژیم صهیونیستی و تحقق آشتی ملی بینجامد اما با اعلام نشست مرکزی در رام الله روبه رو شدیم. به این دلایل و برخی دلایل دیگر جنبش جهاد اسلامی فلسطین تصمیم به مشارکت نکردن گرفت.

شورای مرکزی سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) یکشنبه و دوشنبه برای واکنش نشان دادن به تصمیم دولت امریکا علیه قدس تشکیل جلسه می‌دهد و ممکن است تصمیم سی سال پیش خود در "به رسمیت شناختن" رژیم صهیونیستی را تعلیق کند./ مهر

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.