ion

مدیرکل اداره ورزش و جوانان گلستان:

با مسببان حواشی کورس گنبد برخورد جدی می شود

ورزشی /
شناسه خبر: 314739

مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان گلستان می‌گوید که حواشی ایجاد شده در کورس گنبد در خارج از فضای سوارکاری انجام شده و قرار است شورای تامین برخورد جدی با مسببان این اتفاق انجام دهد.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از ایسنا، بهمن طیبی مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان گلستان درباره حواشی ایجاد شده در مسابقه‌های اسب سواری گنبد اظهار کرد: هر اتفاقی که در مسابقه‌های سوارکاری گنبد روی می‌دهد، از سال‌های گذشته شاید ده‌ها سال قبل وجود داشته است. عین همین اتفاقات، پیش‌بینی و شرط‌بندی‌ها از گذشته انجام می‌شده است. تنها تفاوت آن در این است که اکنون مسابقه‌ها به صورت محلی برگزار می‌شود. قبلا که به صورت ملی برگزار می‌شد اتفاقاتی از همین قبیل با همین شکل و شمایل رخ می‌داد. اکنون که به صورت محلی برگزار می‌شود، دلایل آن متفاوت است.

او ادامه داد: این اتفاقات اصلی ربطی به مسابقه‌های سوارکاری ندارد و در فضای مسابقه‌های کورس انجام نمی‌شود. یک سری شرط‌بندی است که خارج از فضای مسابقه‌ها اتفاق می‌افتد. همیشه در این میدان‌ها تنش‌هایی وجود دارد که این بار نیز این تنش‌ها با تلاش نیروی انتظامی جمع شده است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان گلستان ادامه داد: اصلا شرط‌بندی ربطی به مسابقه‌ها نداشته است. این حواشی در خارج از فضای کورس و در گوشه دیگری از مجموعه سوارکاری انجام شده است. همیشه عده‌ای از آدم‌های خاص در این رقابت‌ها حضور دارند که به صورت مخفیانه شرط‌بندی انجام می‌دهند. در این مسابقه‌ها با هم درگیر شدند و نیروی انتظامی به این ماجرا ورود کرد. قرار است با این اتفاقات برخورد جدی شود ولی باید بگویم که این درگیری‌ها مربوط به این یک سال یا یک سال و نیم گذشته نبوده است.
طیبی در پاسخ به این سوال که چگونه با این موضوع برخورد خواهد شد تا تکرار نشود گفت: به شورای تامین استان گلستان نامه زده‌ایم که برخورد جدی کنند. البته قبلا هم درخواست‌هایی داده بودیم اما چون این اتفاق‌ها مخفیانه انجام می‌شود از دید عوامل نظارتی خارج شده بود اما اکنون پیگیری‌ها از سر گرفته شده که به صورت ریشه‌ای این موضوع را حل کنند. باید بگویم که مسابقه‌های اسب سواری در کمال آرامش و صحت برگزار می‌شود و هیچ مشکل خاصی در این مسابقه‌ها وجود ندارد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.