ion

محمد زارعی، فرماندار راز و جرگلان از انتصاب بانوی اهل سنت ترکمن به عنوان مشاور امور بانوان فرماندار این شهرستان مرزی خراسان شمالی خبر داد.

ایران آنلاین / محمد زارعی اظهار کرد: سلیمه کوهی بانوی ترکمن جرگلان که دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی است امروز به این سمت منصوب شد. وی گفت: بخش عمده اهالی این شهرستان مرزی اهل سنت هستند که برای ارتقای سطح فرهنگی و رسیدگی به امور خانواده بانوان ترکمن نیاز به مشاور از جنس خودشان بود.

فرماندار راز و جرگلان هم چنین افزود: در نظر است از برادران اهل سنت این شهرستان هم در پست های مدیریتی استفاده شود.
پیش از این نیز 2 بانوی ترکمن به عنوان دهیاران این منطقه منصوب شده بودند.
سلیمه کوهی هم اظهار کرد: هم اکنون کارمند مرکز خدمات درمانی یکه سعود و حصارچه این شهرستان هستم و مشکلات بانوان ترکمن را بخوبی می دانم. فعالیت در پایگاه خدمات اجتماعی بجنورد، پایگاه سنجش، مرکز مشاوره، کلینیک ترک اعتیاد و فعالیت در حوزه بهزیستی از جمله فعالیت ها و سوابق کاری این بانوی ترکمن جرگلانی است.
به گفته وی مسائل امور بانوان و گروه هدف خانم ها در شهرستان راز و جرگلان از جمله اهداف وی برای انتصاب در این سمت بوده است.
بنابر سرشماری مرکز آمار ایران، جمعیت راز و جرگلان در سال 1395حدود 60 هزار نفر است که 75 درصد از مردم این شهرستان را ترکمن‌های اهل سنت تشکیل می‌دهند. از دیگر اقوام این شهرستان می‌توان به رازی‌ها، ترک‌ها، کردها و تات‌ها اشاره کرد. خراسان شمالی در تقسیمات کشوری، هشت شهرستان دارد. / ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.