ion

دانشمندان درپی یک تحقیق جدید به این نتیجه رسیده اند کودکانی که نزد پدربزرگ و مادربزرگ هایشان نگهداری می شوند بیشتر در معرض ابتلا به برخی بیماری ها ازجمله سرطان قرار می گیرند.

ایران آنلاین / به گزارش «ایران» به نقل از اسکای نیوز، این یافته های جدید نشان می دهد پدربزرگ و مادربزرگ ها به دلیل علاقه به نوه هایشان به آنها خوراکی های ناسالمی مانند شیرینی می دهند که می تواند سلامت آنها را به مخاطره بیندازد.

پدربزرگ ها و مادربزرگ ها با رفتارهای غیرعمدی خود نوه هایشان را در معرض ابتلا به سرطان قرار می دهند.

همچنین محققان معتقدند کودکان در خانه پدربزرگ و مادربزرگ خود بیشتر احتمال دارد در معرض دود سیگار قرار بگیرند که این احتمال ابتلا به سرطان را در آنها افزایش می دهد، اما باید گفت پدربزرگ ها و مادربزرگ ها ناخواسته در به خطر انداختن سلامت نوه هایشان نقش مخرب ایفا می کنند.
دکتر "استفان چمبرز" از دانشکده بهداشت گلاسکو گفت: نتایح این بررسی به وضوح نشان می دهد کارهایی مانند سیگار کشیدن مداوم کودکان را در معرض خطر ابتلا به سرطان قرار می دهد چون هنگامی که به بزرگسالی می رسند علائم این کارهای ناخواسته در بدنشان مشهود می باشد.
در حال حاضر پدربزرگ و مادربزرگ ها هدف پیام های بهداشت های عمومی قرار گرفته اند تا بتوان با افزایش آگاهیشان خطرات را کاهش داد.
تیم گلاسکو داده ها را از 56 مطالعه از 18 کشور که در آن نقش احتمالی پدر بزرگ و مادربزرگ ها در سلامت نوه هایشان مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته بودند استخراج کرده است.
بر اساس اظهارات محققان رژیم غذایی نادرست، وزن بیش از حد، سیگار کشیدن و عدم فعالیت جسمی به عنوان فاکتورهایی برای افزایش خطر ابتلا به سرطان شناخته می شوند. با توجه به رویکردهای اجتماعی مانند حضور رو به رشد زنان در جامعه و افزایش هزینه های مراقبت از کودکان تعداد والدینی که از پدر و مادرهایشان برای نگهداری از فرزندانشان کمک بگیرند رو به افزایش است بنابراین باید سطح آگاهی خانواده ها به ویژه پدربزرگ و مادربزرگ ها را ارتقا داد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.