ion

قصه ملوان لهستانی که پس از ماهها سرگردانی در اقیانوس همراه گربه اش به شکل معجزه آسایی نجات پیدا کرد

لبخند به زندگی پس از 7 ماه سرگردانی در اقیانوس

زندگی /
شناسه خبر: 314552

گارد ساحلی فرانسه یک ملوان لهستانی را که با گربه‌اش در قایق شکسته‌ای به‌مدت هفت ماه در اقیانوس سرگردان بود نجات دادند. این مرد لهستانی همراه با گربه‌اش چند ماه را روی قایق شکسته‌اش در میان کوسه‌ها و دزدان دریایی در اقیانوس سرگردان بود.

ایران آنلاین /زیبینو ریکیک به نیروهای گارد ساحلی گفته که مدتی را مجبور شد در جزیره کوچکی در اقیانوس زندگی کند و بعد با قایق شکسته‌اش به آب زده تا کسی او را پیدا کرده و نجات بدهد. آدم‌های زیادی نسبت به داستانی که او تعریف کرده شک دارند و می‌گویند او اغراق کرده و حقیقت چیز دیگری است. اما عده دیگری معتقدند که وضعیت قایق و ظاهر او و حیوانش نشان می‌دهد که او مدت زیادی در اقیانوس سرگردان بوده و چنین اتفاقی برای ملوان‌های زیادی رخ داده و در آینده نیز رخ خواهد داد. او به خبرنگاران رونون، جزیره‌ای فرانسوی در شرق ماداگاسکار، می‌گوید یک ماه را با نودل‌هایی که ذخیره کرده بود گذرانده است و طوفان موتور قایقش را نابود کرده و زندگی او را مختل کرده بود. او به گونه‌ای صحبت می‌کرد که خودش هم زنده بودنش را باور نمی‌کرد. شوکه بود که دوباره می‌تواند به زندگی عادی برگردد.ریکیک، 54 ساله، می‌گوید: «من در ایالات متحده امریکا زندگی می‌کردم و در سال 2014 به هندوستان رفتم. در آنجا قایقی خریدم و به دریا زدم. من نمی‌توانستم به امریکا برگردم، چون اعتبار گرین‌کارتم به پایان رسیده بود. باید دوباره به زندگی برمی‌گشتم. برای همین، با قایقی مجهز زندگی در دریا را انتخاب کردم و راهی اندونزی شدم. خیلی زود گم شدم و باد مرا به طرف غرب برد. به جزایر کومور رسیدم و دو سال را در آنجا سپری کردم. در آنجا با سفارت لهستان در کنیا تماس گرفتم تا شرایط بازگشت به کشور را برایم فراهم کنند، اما آنها فقط 150 یورو برایم فرستادند و دیگر چیزی نگفتند. من محکوم به ماندن در آنجا بودم.»

 

در ماه مه ‌سال 2017 او دوباره تصمیم می‌گیرد به دریا بزند. در کومور سرپرستی گربه‌ای را قبول می‌کند و این بار تصمیم می‌گیرد به دوربان در آفریقای جنوبی برود. اما موتور قایقش خراب شده و در دریا سرگردان می‌شود.
«من یک ماه را با ذخیره نودل‌هایم سپری کردم و بعد هم تا جایی که توانستم ماهی گرفتم تا بتوانم جان خود و گربه‌ام را نجات بدهم. با قایق درب و داغانم ابتدا به طرف سواحل سومالی رفتم و بعد از آن راهی مالدیو و سپس اندونزی شدم. چندین بار خشکی را دیدم، اما نتوانستم به طرفش بروم. چندین بار کشتی‌های بزرگ را دیدم، اما امواج رادیویی من ضعیف بود و نتوانستم ارتباط برقرار کنم.»
حالا مؤسسه خیریه‌ای در جزیره رونون تصمیم گرفته به او کمک کند تا شهروندی اتحادیه اروپا را کسب کند. «من می‌خواهم زندگی نرمالی داشته باشم و کار کنم. می‌خواهم از زندگی لذت ببرم.» پزشکان می‌گویند او از سوءتغذیه رنج می‌برد، اما بزودی سلامتی‌اش را به دست می‌آورد و به زندگی برمی‌گردد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.