ion

رئیس دانشگاه علوم پزشکى شهیدبهشتى خبر داد:

مراکز تحقیقات بالینى در بیمارستان ها راه اندازى می شود

اجتماعی /
شناسه خبر: 314532

آقاجانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکى شهیدبهشتى از راه اندازى مراکز تحقیقات بالینى در بیمارستان‌ها خبر داد.

ایران آنلاین / محمد آقاجانی  در مراسم رونمایی اولین نسخه ژنوم مرجع ایرانیان (ژمیران) گفت: در حال حاضر دانشگاه شهید بهشتی ۱۴هزار دانشجو، ۱۳دانشکده، ۱۴۰۰عضو هیئت علمی، ۷۰مرکز تحقیقاتی و پنج پژوهشکده با تربیت نیروی انسانی کارآمد در حوزه پزشکی و تولید فناوری پزشکی دارد.

وی با بیان اینکه نقشه ژنوم مرجع ایرانیان در ارتقا سلامتی مردم نقش مهمى دارد، افزود: دانشگاه شهید بهشتی رتبه دوم فناوری و تحقیقاتی را در کشور به دست آورده است.

آقاجانی عنوان کرد: هدف تحقیقات در حوزه پزشکی ارتقا سلامت مردم و خلق ثروت است و در این راستا توسعه همکارى هاى بین المللى به منظور عمق بخشیدن به پژوهش ها و تحقیقات حوزه سلامت و توجه به اقتصاد سلامت در دستور کار قرار گرفته است.

تاثیر نقشه ژنوم ایرانیان در تشخیص زود هنگام بیماری‌های تک ژنی و چند ژنی
وى ادامه داد: نقشه ژنوم ایرانیان در تشخیص زود هنگام بیماری‌های تک ژنی و چند ژنی بسیار تاثیرگذار است همچنین این نقشه در تشخیص بیماری‌هاى غیرواگیردار که هزینه هاى زیادى به کشور تحمیل مى کند بسیار حائز اهمیت است و در تولید و واردات دارو در حوزه سلامت کمک مى کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: تهیه نقشه ژنوم ایرانیان همچنین در ارتقا دانش ژنتیک و بینش دقیق ژنتیک بسیار کمک کننده است تا بتوانیم در برابر بیماری‌ها مقابله کنیم.

آقاجانى عنوان کرد: شیوع بیماری های غیرواگیر و محدودیت های منابع در حوزه سلامت کشور یکى از مشکلاتى است که در این حوزه داریم از همین رو به دنبال آن هستیم که اقتصاد سلامت را در کارهای پژوهشی و تحقیقاتی دنبال کنیم.

آقاجانی با تاکید بر توجه به شرکت های دانش بنیان گفت: نقشه ژنوم ایرانیان به غربالگری و تشخیص به هنگام بیماری ها و همچنین تولید داروهای بیماری های ژنتیکی کمک مى کند و در تلاشیم تا مراکز تحقیقات بالینى در راستاى ارتقا دانش پزشکى در بیمارستان ایجاد کنیم.

آقاجانی عنوان کرد: علوم پزشکى شهید بهشتى بزرگترین جامعه تحت پوشش در بین دانشگاه هاى علوم پزشکى کشور را دارد و بیش از پنج میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت استان تهران تحت پوشش خدمات بهداشتی و درمانی این دانشگاه قرار دارند./ باشگاه خبرنگاران جوان

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.