ion

سخنگوی سپاه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت مطرح کردند

جزئیات نقش خانواده صدام در ناآرامی‌های ایران

سیاسی /
شناسه خبر: 314439

سخنگوی سپاه اطلاعاتی وجود دارد که نشان می‌دهد خانواده صدام جنایتکار و معدوم در این حوادث نقش داشتند. براساس این اطلاعات آنها نیز سعی داشتند با کمک گروه‌های معاند به نظام اسلامی ایران ضربه بزنند

ایران آنلاین /اظهارات سخنگوی سپاه درباره نقش خانواده صدام در ناآرامی‌های ایران با بیانیه مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره جزئیات این نقش‌آفرینی همراه شد. به گزارش تسنیم، سردار رمضان شریف روز گذشته در جمع خبرنگاران با اشاره به دشمنی منافقین، سلطنت‌طلبان، آل‌سعود به نیابت از امریکایی‌ها، حزب بعث و...، گفت:  « اطلاعاتی وجود دارد که نشان می‌دهد خانواده صدام جنایتکار و معدوم در این حوادث نقش داشتند. براساس این اطلاعات آنها نیز سعی داشتند با کمک گروه‌های معاند به نظام اسلامی ایران ضربه بزنند».

نخستین بار این محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بود که از دخالت خانواده صدام و شخص برادر زن او در ناآرامی‌های ایران خبر داد و در عین حال اشاره‌ای به دخالت بارزانی‌ها و اقلیم کردستان در این حوادث داشت. او گفت: «اغتشاشات اخیر چند ماه پیش در اربیل توسط رئیس کمیته عملیاتی سی ای ای در ایران (مایکل اندریا) که رئیس عملیات ویژه درخصوص ایران است و همچنین پسر صدام حسین و هانی تلفا و نماینده بارزانی از عربستان جلسه‌ای را تشکیل دادند که البته در این جلسه نمایندگان منافقین نیز حضور داشتند».
اظهاراتی که با تکذیب بارزانی و نیز  واکنش بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه مواجه شد که « من تصور نمی‌کنم با شناختی که در اقلیم کردستان نسبت به جمهوری اسلامی ایران وجود دارد کردها علیه امنیت ملی ایران دست به چنین اقداماتی بزنند و شواهدی نیز در این خصوص نداریم البته دستگاه‌های امنیتی باید در این مورد اظهارنظر کنند» اما دفتر محسن رضایی به این موضع سخنگوی دستگاه دیپلماسی واکنش نشان داد و در نهایت او را بی‌اطلاع از گزارش نهادهای عالی اطلاعاتی وامنیتی کشور دانست.
با این حال ادامه یافتن واکنش‌ها در فضای مجازی به ماجرای دست داشتن «برادر زن صدام در اغتشاش‌ها» سبب شد که روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص مطالب و شایعات اخیر بیانیه‌ای صادر و به تشریح  جزئیات نشست مشترک نمایندگان امریکا، منافقین، بارزانی‌ و عربستان درباره ایران بپردازد. این بیانیه با رد ادعای اختلاف نظر اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره اغتشاشات اخیر و با  تأکید  بر این‌که تمام اعضا روی خاستگاه‌ها و ریشه‌های اغتشاشات اخیر اتفاق نظر داشته‌اند، افزود: « پس از مصاحبه دبیر محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام و پرده‌برداری از عوامل پشت صحنه آشوب و اغتشاش در روزهای اخیر؛ رسانه‌های ضدانقلابی که از نفرت ملت ایران نسبت به عوامل واقعی اغتشاشات اخیر آگاهی داشتند کوشیدند با هجو و وارونه انگاری بیانات دکتر محسن رضایی افکار عمومی را نسبت به دخالت عوامل پشت صحنه اغتشاشات اخیر به تردید بکشانند.»
بیانیه مجمع با بیان این‌که  اصرار خبرنگاران  سبب انتشار اضلاع میز برنامه‌ریزی آشوب است، «مایکل اندریا، مدیر بخش جاسوسی و عملیات‌های ضد ایران در سازمان سیا، نماینده کشور عربستان سعودی، یکی از بارزانی‌ها که نماینده اسرائیل بوده است، نماینده گروهک منحط و شکست خورده منافقین و طفلاح برادر زن صدام دیکتاتور معدوم عراق (که چند ماه پیش توسط امریکا از زندان عراق آزاد شده است)» را اضلاع کمیته برنامه‌ریزی این آشوب معرفی کرد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.