ion

افزایش نگرانی چین از ورود داعش به کشورش

بین الملل /
شناسه خبر: 314434

گزارشها حکایت از آن دارد که چین برشدت نظارت مرزهای شمال غربی اش در "سین کیانگ" افزوده تا از این طریق از ورود گروهها ی تروریستی داعش به کشورش مقابله نماید.

ایران آنلاین /به گزارش روزنامه گلوبال تایمز چین، با توجه به شکست های پی در پی این گروه ممکن است برخی از عناصر متواری شده آن بخواهند از مرزهای 'سین کیانگ' در شمال غرب چین وارد این کشور شوند.

این گزارش می افزاید: عناصر تروریستی داعش پس از شکست این گروهک در سوریه ممکن است قصد عبور از مرزهای چین را داشته باشند و برای همین نظارت بر مرزهای این منطقه تشدید شده است.

'جی جی یه' از کارشناسان موسسه مطالعات بین المللی چین در مصاحبه ای که گلوبال تایمز به آن اشاره کرده است گفت خطر حملات تروریستی، چین را تهدید می کند.

وی گفت در سال گذشته میلادی شمار تروریست هایی که در مرزهای چین دستگیر شده اند 10 برابر بیش از سال 2016 میلادی بوده است.

مسئولان و کارشناسان گفته اند نمی توان دقیقا گفت چه تعداد از تروریست ها موفق به ورود به مرزهای چین می شوند اما مسلما وضعیت مطلوبتر از گذشته نیست.

گلوبال تایمز می نویسد در برخی مواقع شناسایی این افراد سخت تر است زیرا آنها از مرزهای زمینی وارد نمی شوند بلکه مانند مسافران دیگر با گذرنامه های چینی خود از پکن و یا شانگهای وارد می شوند و این موضوع کار نهادهای مبارزه با تروریسم را دشوار کرده است.

'عماد مصطفی' سفیر سوریه در چین در ماه می سال گذشته گفت پیش بینی می شود نزدیک به 5 هزار نفر از اتباع قوم 'اویغور' چین در سوریه برای تروریست ها می جنگند./ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.