ion

بنن به شکل عجیبی می‌توانست به ترامپ ایمان داشته باشد اما در عین حال بگوید که کاملاً هم او را جدی نمی‌گیرد. او نخستین بار در سال 2010 که ترامپ گاهی کاندیدای ریاست جمهوری می‌شد و گاهی نه با او ملاقات کرد.

ایران آنلاین / بنن در ملاقاتی در برج ترامپ، به او پیشنهاد کرد به منظور تقویت جاه طلبی‌هایش برای ریاست جمهوری، نیم میلیون دلار برای حمایت از کاندیداهای طرفدار کاهش هزینه‌های دولت صرف کند. بنن در زمان ترک جلسه به این نکته پی برده بود که ترامپ هیچ گاه این گونه سر کیسه را شل نمی‌کند. خیلی ساده است چون به طور جدی وارد بازی نمی‌شود. بین این ملاقات اولیه و ملاقاتی که در اواسط ماه آگوست داشتند یعنی زمانی که بنن مدیریت مبارزات انتخاباتی ترامپ را بر عهده گرفت، بنن کاملاً مطمئن بود  جز چند مصاحبه با ترامپ برای برنامه رادیویی بریت بارت خود بیش از 10 دقیقه مکالمه شخصی با ترامپ نداشته است.

اما اکنون لحظه تابعیت از روح زمانه برای بنن فرا رسیده بود. همه جا به طور ناگهانی حس نداشتن اعتماد به نفس در سطح جهانی حاکم بود. جنجال در لندن بر سر خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، موج مهاجرانی که وارد سواحل خشمگین اروپا می‌شدند، محروم شدن طبقه کارگر از امتیازات، شبح ورشکستگی مالی بیشتر، ماجرای برنی سندرز و انتقام جویی لیبرال او - همه جا را واکنش‌های شدید پر کرده بود. پایبندترین مبلغان جهانی سازی هم اکنون دچار تردید شده بودند. بنن معتقد بود  تعداد کثیری از مردم ناگهان پذیرای پیام جدیدی شده بودند: دنیا به مرز نیاز دارد - یا دنیا به دوره‌ای بازگشته که مرزهایی حاکم بود. دوره‌ای که امریکا عظمت داشت. ترامپ به سکویی برای بیان این پیام تبدیل شده بود.
بنن تا آن شب ژانویه تقریباً پنج ماه بود که در دنیای دونالد ترامپ ذوب شده بود. و با وجودی که تا آن زمان ذخیره قابل توجهی از اطلاعات درباره خصوصیات و شخصیت ترامپ جمع کرده بود، باعث می‌شد نسبت به قابل پیش‌بینی نبودن رئیس و نظراتش احتمالاً احساس خطر کند، اما این موضوع از جذبه کاریزماتیک و فوق‌العاده ترامپ برای جناح راست، جناح محافظه کار حزب جمهوریخواه، پایگاه‌های اینترنتی مخصوص نشر ایده‌های روز جامعه و اکنون در سایه پیروزی، از فرصتی که به استیو بنن می‌داد، کم نمی‌کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.