ion

نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان گفت، اطلاعاتی در دست دارد که نشان می دهد برخی طرف ها در داخل و خارج لبنان هستند که نمی خواهند انتخابات پارلمانی در این کشور برگزار شود از این رو مقابل برگزاری این انتخابات سنگ اندازی می کنند.

ایران آنلاین /رئیس پارلمان لبنان که سخنانش امروز در رسانه های لبنان منعکس شد، توضیح بیشتری در خصوص ماهیت افرادی که مخالف برگزاری انتخابات پارلمانی لبنان هستند، نداد اما هشدار داد که هر گونه بحث درباره اصلاح قانون انتخابات ممکن است باعث منتفی شدن برگزاری انتخابات در موعد مقرر شود.

در روزهای اخیر زمزمه هایی از ضرورت اصلاح قانون انتخابات پارلمانی و احتمال تعویق انتخابات بویژه به دلیل اختلاف بر سر کارت های هوشمند برای رای دهندگان، در فضای رسانه ای و سیاسی لبنان شنیده شد.

قانون انتخابات لبنان خرداد ماه امسال پس از سال ها چانه زنی به تصویب پارلمان رسید.

نمایندگان فعلی پارلمان لبنان تاکنون سه بار به بهانه های مختلف دوره نمایندگی خود را تمدید کرده اند و زمان برگزاری انتخابات را به تعویق انداخته اند.

تمدید دوره پارلمان با رای گیری در صحن علنی مجلس اولین بار در ژوئن 2013 (به مدت یک سال و پنج ماه) و بار دوم در نوامبر 2014 (به مدت دو سال و هفت ماه) اتفاق افتاد.

طبق توافق صورت گرفته در خرداد ماه امسال نیز دوره پارلمان تا فراهم شدن مقدمات برگزاری انتخابات برای سومین بار و به مدت یازده ماه دیگر تمدید شد./ ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.