ion

شمار بازداشتی های اعتراضات تونس به 773 نفر رسید

بین الملل /
شناسه خبر: 314374

خلیفه الشیبانی، سخنگوی رسمی وزارت کشور تونس امروز جمعه اعلام کرد، از آغاز ناآرامی ها در این کشور ،773 نفر در مناطق مختلف این کشور بازداشت شده اند.

ایران آنلاین / به گزارش رادیو"شمس اف ام" تونس، سخنگوی وزارت کشور تونس افزود: شب گذشته 151 نفر بازداشت شدند و همه افراد بازداشت شده در سرقت، غارت اموال مردم و بستن راه ها دست داشته اند.

الشیبانی در مورد ترکیب سنی بازداشت شدگان نیز گفت:سن 31.53درصد از بازداشت شدگان بین 15 تا 20 سال ، 54.95درصد از آنان بین 21 تا 30 سال و 11.71درصد نیز سنشان بین 31 تا 40 سال و 1.50درصد آنان نیز بیش از 40 ساله بودند.

سخنگوی وزارت کشور تونس افزود: به تازگی 16 عنصر تکفیری که در تحرکات شبانه اخیر در کشور دست داشتند، بازداشت شده اند.

وی در ادامه گفت: 11نفر از این عناصر، مردم را به تخریب اموال عمومی و غارت آن تشویق می کردند و بر اساس تحقیقات انجام شده، یک عنصر تکفیری خطرناک در به وجود آوردن حوادث روز هشتم ژانویه در استان «قفصه»نقش داشته است.

الشیبانی همچنین تحرکات شبانه معترضان را رو به فروکش کردن دانست و گفت شب گذشته افرادی معدودی به تحرکات مختصری بدون تخریب اماکن عمومی و همچنین سرقت دست زدند.

سخنگوی وزارت کشور تونس در خصوص نیروهای پلیس زخمی شده طی تجمعات اخیر در این کشور در اعتراض به افزایش قیمت ها گفت: 97 نیروی پلیس طی اعتراض های اخیر زخمی شدند و به 88خودروی پلیس آسیب وارد شد.

وی افزود: دو مرکز پلیس نیز به آ تش کشیده شد و آسیب هایی به هشت مرکز پلیس در شهرهای مختلف وارد شد.

الشیبانی در پایان از کشف و ضبط 47 کوکتل مولتف،مقادیری مواد مخدر حشیش ، چند موتور سیکلت و خودروی مسروقه خبر داد.

مردم تونس از دوشنبه گذشته در اعتراض به افزایش قیمت کالاها در این کشور ، در برخی مناطق این کشور تجمعاتی برگزار کردند که این تجمعات در مواردی به درگیری با نیروهای پلیس منجر شد./ ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.