ion

4 کشته و 15زخمی در ونزوئلا به خاطر جنگ بر سر غذا

بین الملل /
شناسه خبر: 314323

خبرگزاری فرانسه به نقل از مخالفان دولت ونزوئلا و رسانه های محلی این کشور خبر داد، درگیری بر سر مواد غذایی در ونزوئلا، 4 کشته و 15 مجروح بر جای گذاشت.

ایران آنلاین / این رسانه فرانسوی نوشت: کارلوس پاپارونی، یکی از قانونگذاران مخالف دولت ونزوئلا گفت، چندین روز است، مردم در شهر غربی آراپوی به مغازه ها و فروشگاه ها هجوم برده و با سربازان درگیر می شوند که حاصل این درگیری ها 4 کشته 15 زخمی و 100 بازداشتی است.

گبی آرلانو،  یکی دیگر از قانونگذاران مخالف دولت نیز گفت، کنترل شهر آراپوی را سربازان و پلیس در اختیار گرفته اند و مغازه داران برای محافظت از اموال خود هر کاری از دستشان برمی آید، انجام می دهند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، بحران کنونی ونزوئلا با کاهش بهای نفت و تورم افسار گسیخته و فسادی که به شدت به اقتصاد این کشور آسیب زده، شدت گرفته است. در روزهای اخیر هجوم مردم به مغازه ها و غارت اموال مغازه ها در تعدادی از شهرهای ونزوئلا شایع شده است. روز چهارشنبه گذشته در شهر غربی گوآناره، صدها نفر به کامیون های حامل آرد و مرغ هجوم بردند که در این میان یک جوان 19 ساله با اصابت گلوله کشته شد. 31 دسامبر (10 دی) نیز گزارش شد، یک دختر 19 ساله که در کاراکاس در صف خرید گوشت دولتی به انتظار ایستاده بود با اصابت گلوله یک سرباز به سرش کشته شد.

دانشگاه های ونزوئلایی اعلام کرده اند، 30.2 درصد مردم با فقر مواجه بوده و 51.5 درصد دیگر نیز به شدت فقیر هستند. با این حال دولت ونزوئلا این آمار را به ترتیب 18.3 درصد و 4.4 درصد اعلام کرده است./ ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.