ion

فیصل المقداد، معاون وزیر امور خارجه سوریه با انتقاد شدید از استفان دی میستورا، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه گفت: دی میستورا نقش متوازن و جدی را در حل بحران سوریه بازی نمی کند و از منافع برخی کشورهای عربی و غربی جانبداری می کند.

ایران آنلاین /به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وی درباره تردید سازمان ملل متحد در مشارکت در کنفرانس سوچی برای گفت و گوهای فراگیر ملی سوریه که قرار است اواخر ماه جاری میلادی برگزار شود، نیز گفت: این موضوع امری بی سابقه و غافلگیر کننده برای دولت سوریه نیست برای اینکه دی میستورا و کسانی که از وی حمایت می کنند، در ایجاد راه حل برای بحران سوریه که به نفع مردم آن نیز باشد، جدی نیستند.

معاون وزیر امور خارجه سوریه که در جلسه "اتحادیه انقلابی جوانان" (سازمانی برای جوانان حزب بعث سوریه) صحبت می کرد، افزود: همین تردید نماینده سازمان ملل برای مشارکت در نشستی که نماینده مردم سوریه است خود عملی غیر مسئولانه و مخالف با ماموریت او است و نشان می دهد که وی برای اداره عملیاتی مسالمت آمیز که در نهایت به تحقق صلح ، امنیت و ثبات در سراسر سوریه منتهی شود، شایسته نیست.

این دیپلمات ارشد سوری اظهار داشت: برخی دولت ها خواهان سوء استفاده از این نشست ها و نمایندگان بین المللی در امور سوریه برای دست یافتن به مقاصد سیاسی خود هستند بخصوص باتوجه به اینکه در عرصه نظامی شکست خورده و ناکام مانده اند.

به گفته وی، دمشق به مشارکت در همه فعالیت هایی که با هدف حل بحران سوریه است خواه در آستانه یا ژنو تمایل دارد اما مخالفان مورد حمایت ریاض برای مشارکت در دور هشتم مذاکرات ژنو پیش شرط تعیین کرده اند که سوریه آنها را نپذیرفته و نخواهد پذیرفت./ ایرنا 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.