ion

در نشست با هیات های ورزشی نیشابور؛

وزیر ورزش: سرفصل توجهات ما ورزش بانوان است

ورزشی /
شناسه خبر: 314226

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر این نکته که همواره در بخش ورزش رویکردمان این بوده که عدالت را برقرار کنیم، گفت: سرفصل توجهات ما ورزش بانوان است و اعتقاد داریم بانوان همانطور که نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند باید به همان اندازه از منابع و امکانات ورزشی برخوردار باشند.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در سفر به استان خراسان رضوی با روسای هیات های ورزشی نیشابور دیدار کرد.
وزیر ورزش و جوانان، در این نشست با تقدیر از مسئولان و دست اندرکاران ورزش و جوانان استان و نمایندگان دلسوز شهرستان های نیشابور و فیروزه که با جدیت مسائل ورزش و جوانان را دنبال می کنند، اظهار داشت: وقتی که در موقعیت باب الحواجی مردم قرار می گیریم باید حواسمان باشد که این موقعیت را در راه خدمت به گرفتاری های آنها صرف کنیم.
وی با تاکید بر این نکته که تلاشمان این است با استفاده از منابع مختلف به جریان توسعه کشور کمک کنیم، گفت: شعاری که در همه این سالها همه مسئولان نظام سر داده اند این بوده که امکانات را عادلانه تقسیم کنیم و آن را به مناطق محروم ببریم.
سلطانی فر ادامه داد: در گذشته و قبل از انقلاب امکانات کم بود و امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی خیلی از امکانات به شهرستان ها و استانها رفته و در بخش ورزش هم استادیوم ها و مکان های ورزشی زیادی در استان ها و شهرستانها ساخته شده است.
وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان ساخت: ان شاءالله با توجه ویژه ای که خواهیم داشت نیشابور را به عنوان یک شهر مهم و شهر دوم استان در نظر می گیریم تا نگاه ویژه ای به آن داشته باشیم و بتوانیم مشکلات زیادی را که در بخش ورزش و جوانان دارند، کمتر کنیم.
وی با تاکید بر این نکته که همواره در بخش ورزش رویکردمان این بوده که عدالت را برقرار کنیم، اذعان داشت: سرفصل توجهات ما ورزش بانوان است و اعتقاد داریم بانوان همانطور که نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند باید به همان اندازه از منابع و امکانات ورزشی برخوردار باشند.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در 5 رشته موفق شدیم مجوز حضور بانوان در رویدادهای بین المللی را بگیریم که سرفصل آن حضور بانوان بسکتبالیست بود و این اتفاق بزرگی و خوشایندی برای بانوان است که قصد داریم این رویکرد را دنبال کنیم.
سلطانی فر تصریح کرد: برای نحوه استفاده بانوان از مکان های ورزشی نیز برنامه های خوبی داریم که آن ها با توجه به محدودیت هایی که دارند بتوانند از این مکان ها به خوبی استفاده کنند.
وی همچنین با تاکید بر «توسعه ورزش همگانی» افزود: در بخش ورزش همگانی هم در آمارهایی که می توانیم پایش کنیم از 10 درصد در سال 92، به 21 درصد رسیدیم که دو برابر شده ولی مطلوب ما این است که باید بیشتر شود تا جامعه شاداب و سالمی داشته باشیم.
وزیر ورزش و جوانان اظهار امیدواری کرد تا با کمک دوستان به مشکلاتی که در بخش هایی از شهرستان نیشابور وجود دارد زودتر رسیدگی شود.
مسعود سلطانی فر در ادامه این نشست همچنین به ۴ هزار پروژه نیمه تمام ورزش کشور اشاره و خاطرنشان کرد: قصد داریم تا پایان دولت دوازدهم بخشی زیادی از آنها را از طرق مختلف به بهره برداری برسانیم.
وی تاکید کرد: در کل کشور در مناطق روستایی استعدادهای زیادی داریم که اگر بتوانیم با تخصیص منابع و امکانات مناسب به این مناطق که به مرور آغاز کرده ایم به آنها توجه کنیم، باورمان این است که می توانیم زمینه بروز و ظهور بسیاری از این استعدادها را به ویژه در رشته های پایه و پر مدال فراهم آوریم.
سلطانی فر همچنین با بیان اینکه دولت لایحه جداییِ حوزه جوان را به مجلس ارائه کرده است، گفت: در مجلس دیدگاه ها مختلف است و این موضوع در حال پیگیری است. ما تابع مراجع قانونگذاری کشور هستیم و تا آن زمان با جدیت مسائل و مشکلات جوانان را دنبال می کنیم.

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.