ion

گفتگوی منتشر نشده آیت الله هاشمی رفسنجانی با آشنا:

اگر مردم با ما نباشند ما را می‌خورند

سیاسی /
شناسه خبر: 314185

حسام الدین آشنا مشاور رییس جمهوری و رییس مرکز بررسی های استراتژیک امروز گفتگوی منتشر نشده خود با رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را منتشر کرد.

ایران آنلاین / حسام الدین آشنا مشاور رییس جمهوری و رییس مرکز بررسی های استراتژیک امروز گفتگوی منتشر نشده خود با رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را منتشر کرد.

 این گفتگو با هدف بررسی تاریخچه مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری صورت گرفت، اما آیت الله هاشمی رفسنجانی در آن تاکید کرد که بخش زیادی از نسل جدید تفکر حاکم را قبول ندارد. رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: توسعه سیاسی برای ما ضرورت است، ما در شرایطی زندگی می‌کنیم که بخش زیادی از نسل جدید سیاست حاکم ما را قبول ندارند. ما فکر نکنیم که حالا هستیم و همه کارها دست خودمان است. بالاخره مگر ما چند سال دیگر هستیم. این نسل جدید تصمیم‌گیر آینده است. الان اگر مثلا ۷۰ درصد، ۶۰ درصد اینها باشند کم کم کسی آن طرف نمی‌ماند. وی با بیان اینکه با تفکری که اصول‌گرایان الان دنبال می‌کنند؛ هر روز کمتر می‌شویم و منزوی‌تر می‌شویم، تصریح کرد: این انقلاب با این آرزو خلق شده که آنرا به دست امام زمان بدهیم، با این وضعیت چگونه می‌خواهد بماند. اگر مردم با ما همکاری نکنند ما را می‌خورند. به جایی می‌رسد که خیلی آسان ما را می‌خورند.

هاشمی رفسنجانی با تاکید بر اینکه ما باید مردم را داشته باشیم، ادامه داد: این مردم هم فقط این هیئتی‌ها و امثالهم نیستند، این مردم کسانی هستند که الان پر از دانشمند، تحصیل‌کرده از دانشگاه‌ها خارج می‌شوند. وی با اشاره به اینکه الان بچه‌های کوچک مدارس ما هم سیاسی‌اند. خبرها را می‌گیرند و می‌خوانند، همه ارتباط ماهواره‌ای دارند و اطلاعاتشان بالا است، گفت: الان در دوره دانش‌آموزی هم بچه‌ها سیاسی‌اند و در دانشگاه هم بینش سیاسی آنها تقویت می‌شود. ما حتما تحول خاصی لازم داریم که این نسل‌های آینده بپسندند و عاشقانه خودشان مروج باشند. اگر این کار را نکنیم به بن‌بست می‌رسیم./

مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری

کلمات کلیدی

نظرات

نظرات | 1 نظر
ه- م
1396/10/22 - 10:06
روحت شاد ای مر د بزرگ
rateup 0
 ratedown 0

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.