ion

موگرینی: توافق هسته ای ایران موجب امنیت جهان شده و از رقابت تسلیحاتی در سطح منطقه ممانعت می‌کند

ایران آنلاین / مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزرای خارجه آلمان، انگلیس و فرانسه در نشست خبری مشترک بعد از دیدار با ظریف بار دیگر خواستار حفظ برجام شده و بر کارایی توافق هسته ای تأکید کردند. این دیدارها یک روز پیش از اعلام نظر رئیس جمهور آمریکا درباره برجام صورت گرفت. ظریف دیروز هم در مسکو با همتای روسی خود درباره آینده برجام گفتگو کرده بود.

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با تاکید بر پایبندی این نهاد به توافق هسته‏ ای ایران، از همه طرفین خواست تا در حفظ آن کوشا باشند. وی افزود: توافق هسته‌ای ایران کارآمد است. این توافق موجب امنیت جهان شده و از رقابت تسلیحاتی در سطح منطقه ممانعت می‌کند.

بوریس جانسون، وزیر امور خارجه انگلیس:  ایران توافق هسته‌ای را اجرا کرده و این موضوع مهمی است و گزینه بهتری از توافق هسته ای که با ایران حاصل شده وجود ندارد.

وزیر امور خارجه آلمان: باید به طور کامل به توافق هسته ای با ایران احترام گذاشته شود و ایران این حق را دارد که از مزایای اقتصادی توافق هسته‌ای 2015  برداشت کند.

ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه: فرانسه با حساسیت خواستار اجرای اجرای برجام است و همه طرف‌ها باید به برجام و تعهدات خود پایبند بمانند آمریکا باید به توافق هسته ای با ایران احترام بگذارد و می‌بایست تحریم‌های سیاسی علیه ایران برداشته شود./

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.