ion

گزارش صدا و سیما درباره تلگرام درد سر‌ساز شد

توبیخ «آخوندی» معاون سیاسی صداوسیما

سیاسی /
شناسه خبر: 314132

آخوندی، معاون سیاسی صدا و سیما به‌دلیل پخش یک گزارش ساختگی درباره تلگرام توبیخ شد

ایران آنلاین /  آخوندی، معاون سیاسی صدا و سیما به‌دلیل پخش یک گزارش ساختگی درباره تلگرام توبیخ شد؛ این خبری بود که دیروز ابتدا توسط فرید مدرسی، فعال رسانه‌‌ای و خبرنگار منتشر شد اما در ساعات بعدازظهر روز چهارشنبه سایت تابناک هم با انتشار گزارشی تلویحاً این موضوع را تأیید کرد.

ماجرا از این قرار بوده که پس از فیلترینگ تلگرام، صدا و سیما در گزارشی مدعی شد که بسیاری از مردم از این اقدام خرسند هستند و فیلتر شدن تلگرام را اقدامی شایسته می‌دانند، گزارشی که در کمترین زمان ممکن پس از پخش با واکنش‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی مواجه شد؛ از جمله واکنش کسانی که صدا و سیما در گزارش خود با آنها گفت‌و‌گو کرده بود. حالا خبر رسیده که عبدالعلی علی‌عسکری رئیس صدا و سیما مجید آخوندی، معاون سیاسی این سازمان را توبیخ کرد که خبرگزاری زیرمجموعه این معاونت، گزارشی ساختگی از «شادمانی مردم به‌خاطر فیلتر تلگرام» پخش کرده است.
به گزارش تابناک در این توبیخ اداری، رئیس صدا و سیما این گزارش را «نامتوازن، غیرواقعی و غیرحرفه‌ای» دانسته و توضیحات دو شب پیش در واکنش به اعتراض‌ها و تکذیب‌های مردم حاضر در گزارش را نیز «ناشیانه و عذر بدتر از گناه» خوانده است. در پی پخش گزارشی در صدا و سیما درباره خشنودی مردم از فیلترینگ تلگرام و فضای مجازی، خیلی زود برخی از افرادی که تهیه‌کننده این گزارش جملاتی از آنها برای تأیید مثبت بودن این فیلترینگ و راضی بودن مردم از آن پخش کرده بود دست به افشاگری در صفحات شخصی خود زدند و نوشتند که سخنان آنها با تقطیع شدن کاملاً در این گزارش برعکس جلوه داده شده است. برخی از افرادی که در گزارش مذکور صدا و سیما از آنها تصویر و صدا پخش شده بود، صدا و سیما را به بی‌انصافی و تقطیع جملات و انتخاب بخش‌هایی که مورد نظر خودشان است، متهم و متن کامل جملات خود را منتشر کردند، موضوعی که منتقدان رسانه ملی که آن را «رسانه میلی» می‌خوانند به تکاپو انداخت تا صحت گفته‌های خود را در مورد صدا و سیما به اثبات برسانند.
این واکنش‌ها در شرایطی که دولت هم معترض جدی ادامه فیلترینگ تلگرام است، اعتراض‌هایی جدی به اقدام صدا و سیما بر انگیخت. حالا اما با توبیخ معاون سیاسی این سازمان به نظر می‌رسد خود مدیران جام جم هم از تخریب وجهه این مجموعه در اثر گزارش‌هایی اینچنینی راضی نیستند و آن را درک کرده‌اند. مجید آخوندی از چهره‌های ذی نفوذ صدا و سیما است که تقریباً سیاستگذاری اخبار این رسانه در حوزه سیاسی را بر عهده دارد. او در دوره ریاست «عزت‌الله ضرغامی» بر رسانه ملی معاون سیاسی صدا و سیما بود، اما با معرفی «محمد سرافراز» به جای ضرغامی از دایره مدیران بیرون گذاشته شد و البته معاونت سیاسی تحت مدیریت او نیز که به «پیمان جبلی» واگذار شده بود نیز به معاونت خبر تغییر نام داد. بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران و حتی کارمندان و کارکنان صدا و سیما سیاستگذاری و تصمیم‌گیری در بخش اخبار سیاسی صدا و سیما را تماماً برعهده «مجید آخوندی» می‌دانند تا جایی که حتی «عبدالعلی علی‌عسکری» رئیس سازمان صدا و سیما نیز کمتر تأثیرگذاری و قدرت تصمیم‌گیری در این بخش را دارد./


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.