ion

دو خونی که پای یک قطعه زمین ریخت

حوادث /
شناسه خبر: 313945

دادستان عمومی و انقلاب قزوین ازاعدام مرد روستایی خبرداد که در جریان معامله یک قطعه زمین، طرف مقابل را به قتل رسانده بود.

ایران آنلاین / در این جنایت که سال 88 در روستای «زاغه» واقع در شهرستان آبیک رخ داده بود مردی به نام سعید، در جریان نزاع بر سر معامله زمین، مردی به‌نام احمد را کشته بود. او پس از فرار دستگیر و در دادگاه کیفری قزوین محاکمه شده بود.

قاتل در دفاع از خود گفته بود: داخل مغازه‌ام بودم که احمد آمد و بعد هم با خودرواش به طرف زمینی رفتیم که قبلاً به او فروخته بودم. اما مدتی بعد معامله را فسخ کرده بودم. او در بین راه از بابت اینکه معامله را فسخ کرده و زمین را به قیمت بالاتری به شخص دیگری فروخته بودم بسیار عصبانی بود. به همین خاطر داخل خودور با هم درگیر شدیم که او از داشبورد چیزی شبیه طلق یا شیشه چراغ جلوی ماشین درآورد. قصد داشت من را بزند که دستش را گرفتم و یکی دو ضربه به گردنش زدم که ناگهان متوجه خونریزی زیاد گردنش شدم. البته در همین هنگام ماشین به داخل جوی آب افتاد. وقتی دیدم خون به سر و صورتم پاشید، ترسیدم و فرار کردم.
صادقی نیارکی گفت: پزشکی قانونی نیز علت قتل را «بریدگی ناحیه گردن و خونریزی ناشی از آن» اعلام کرد که پرونده به محاکم کیفری استان قزوین ارسال شد. قضات شعبه دوم دادگاه کیفری استان قزوین نیزپس ازمحاکمه او را به قصاص محکوم کردند و دیوانعالی کشور هم این حکم را تأیید کرد.
سرانجام با توجه به اصرارخانواده مقتول، عامل جنایت صبح چهارشنبه با حضور مسئولان قضایی در ندامتگاه مرکزی قزوین به دار آویخته شد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.