ion

وزارت اطلاعات اعلام کرد

جزئیات دستگیری تعدادی از آشوب طلبان در سراسر کشور

سیاسی /
شناسه خبر: 313904

وزارت اطلاعات تاکید کرد دستگیرشدگان، عوامل آشوب، اغتشاش، قتل و ضرب و شتم مردم و ماموران ناجا با سلاح سرد و گرم، تخریب و سرقت اموال عمومی و برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی جامعه بودند که با رصد اطلاعاتی و بهره گیری از گزارشات مردمی دستگیر شدند

ایران آنلاین /وزارت اطلاعات با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد سربازان گمنام امام زمان (عج)  در چند روز گذشته موفق شدند تعداد دیگری از عناصر تروریستی و ضد انقلاب که نقش بسزایی در به آشوب کشیدن اعتراضات مردمی داشتند را شناسایی و دستگیر کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت اطلاعات، در این اطلاعیه به شناسایی و انهدام تیم تروریستی در سردشت اشاره شد که با هدف اقدامات تروریستی از مرزهای غربی وارد کشور شده بود و از آنان 3 قبضه سلاح کلاشینکف و مقادیر زیادی تجهیزات نظامی کشف و ضبط شد.

دستگیری متهم م – ق، عامل فروش 147 چاشنی  انفجاری و 40 عدد مواد منفجره در ورامین، بازداشت متهم ح – الف از عناصر فعال ضد انقلاب که در فضای سایبری به آموزش ساخت مواد منفجره و هدایت اقدامات ضد امنیتی اقدام می کرد، شناسایی خانه تیمی و دستگیری 3 نفر از مرتبطان یکی از گروه های ضد انقلاب مستقر در اروپا که مشغول ساخت مواد انفجاری از جمله کوکتل مولوتف بودند و بازداشت شرور سابقه دار ح- م از عوامل اصلی اغتشاش و مسئول تهیه و توزیع انواع سلاح سرد، اسپری فلفل و دیگر ادوات تخریبی برای اغتشاشگران که نقش بسزایی در خشن کردن فضای اعتراضی داشت از دیگر اقدامات وزارت اطلاعات در این رابطه است.

این وزارتخانه در ادامه از دستگیری و بازداشت شماری از تهییج و تحریک کنندگان مردم برای حضور در اغتشاشات در فضای مجازی در برخی استان ها، ارسال کنندگان تصاویر آشوب و اغتشاش به رسانه های ضد انقلاب خارج نشین از طریق فضای مجازی و تعدادی از آسیب زنندگان به مراکز مذهبی، اموال عمومی و شخصی خبرداد و افزود: هسته عملیاتی آشوبگران شهرستان ایذه دستگیر و متهم م – ص که قصد به آتش کشاندن منزل یکی از مسئولان این شهرستان را داشت نیز بازداشت شد. در بازرسی از منزل این فرد، مقادیری اسلحه و لوازم ساخت مواد منفجره کشف و ضبط شده است.

مطابق اطلاعیه وزارت اطلاعات، 3 نفر نیز در استان فارس شناسایی و بازداشت شدند که از آنان مقادیر زیادی تجهیزات ساخت کوکتل مولوتف و بیانیه های شدید اللحن و افراطی خطاب به اقوام مختلف برای انجام اقدامات مسلحانه علیه نظام و کشف و ضبط شد.

این وزارتخانه تاکید کرد که دستگیرشدگان، عوامل آشوب، اغتشاش، قتل و ضرب و شتم مردم و ماموران ناجا با سلاح سرد و گرم، تخریب و سرقت اموال عمومی و برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی جامعه بودند که با رصد اطلاعاتی و بهره گیری از گزارشات مردمی دستگیر شدند.

   وزارت اطلاعات همچنین در راستای تحقق شعار اطلاعات 80 میلیونی، از مردم فهیم و انقلابی خواست در صورت شناسایی عناصر ضد انقلاب و برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی مراتب را از طریق ستاد خبری به شماره تلفن 113 اطلاع دهند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.