ion

امام جمعه یزد:

نظام آموزشی کشور به تحولی بنیادی نیاز دارد

اجتماعی /
شناسه خبر: 313873

آیت‌ الله«محمدرضا ناصری‌یزدی»، امام جمعه یزد با اشاره به ضرورت نهادینه کردن بحث نوآوری، تحول و تولید در نظام آموزشی کشور، گفت:‌ نظام آموزشی کشور به تحولی بنیادی نیاز دارد.

ایران آنلاین /  آیت‌الله«محمدرضا ناصری‌یزدی» در نشست مدیران حوزه و دانشگاه استان که با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش در امور حوزه‌های علمیه برگزار شد، با اشاره به این‌که همکاری حوزه و آموزش‌ و پرورش باید متمرکز بر تحول بنیادی شود، اظهار کرد: نظام آموزشی باید از ابتدا دانش‌آموزان را با یک سبک علمی عمیق همراه با هویت دینی و اعتقادی پیش ببرد.

وی با بیان این‌که امروزه آموزش‌ها به درس‌های کلاسی منحصر شده است، افزود: متأسفانه در شرایط کنونی آموزشی دانش‌آموزان از بسیاری چیزها محروم شده و از نظر قدرت عقلی، هویت دینی و اخلاق اجتماعی رشد نمی‌کند.

امام‌جمعه یزد آموزش نحوه شناخت حق از باطل را یکی دیگر از ضرورت‌های آموزشی برای دانش‌آموزان دانست و گفت: زمانی که قدرت تحلیل در افراد جامعه کم شود، نوآوری در کشور افت می‌کند، مگر این‌که دانش‌آموز از کودکی استعداد بسیار قوی و خوبی داشته باشد.

ناصری‌یزدی در ادامه با اشاره به ضرورت هدایت سیستم آموزشی به نوآوری تصریح کرد: ما باید سبک جوششی، نوآوری، فورانی، تحول و تولید علم را در سبک آموزش‌ و پرورش و دانشگاه‌ها نهادینه کنیم .

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان این‌که در سبک آموزش کنونی هنری به فرد ارائه نمی‌شود، تأکید کرد: ما باید در کشور سبکی را راه‌اندازی کنیم که دانشجو دنبال نوآوری و شکوفایی باشد و مشکلات تولید را حل کند.

این مقام مسئول عنوان کرد: دستگاه‌های دولتی و آموزشی در کشور هنرش این است که بیکار تحویل جامعه می‌دهد و باید طرحی نو ارائه دهید تا با این مشکلات عدیده امروز مواجه نشویم.

امام‌جمعه یزد با اشاره به این‌که همکاری حوزه و دانشگاه باید تحول گرایانه باشد، گفت: دانشگاه فرهنگیان بستر بسیار مناسبی برای تغییرات بنیادین دارد.

ناصری یزدی در بخش دیگری از سخنان خود، افزود: معتقدم یک روحانی مجتهد، روشن و فهمیده باید دست‌اندرکار این دانشگاه باشد تا بتوانیم برنامه‌ریزی درستی برای آن داشته باشیم.

وی در پایان با اشاره به اهمیت آموزش برای معلمین و اساتید، خاطرنشان‌ کرد: در آموزش‌هایی برای آن‌ها برگزار می‌شود باید دغدغه مندی را در اولویت قرار داد تا بتوان به نتیجه درست و صحیحی رسید./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.