ion

دویدن صحیح با کفش هوشمند

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 313872

دو شرکت فعال در زمینه کفش های هوشمند (VIVOBAREFOOT, Sensoria ) با همکاری یکدیگر هوشمندترین کفش مخصوص دوندگان طراحی و ساخته اند.

ایران آنلاین / این دو شرکت به دنبال اثبات این  موضوع هستند که حرکت اشتباه و عادت های غلط  در  نحوه دویدن ، موجب آسیب دیدگی دوندگان می شود  از این رو اگر عادت های بد اصلاح و گام برداشتن به درستی اجرا  و روی آن متمرکز شود آسیب دیدگی دوندگان کاهش می یابد  از سوی دیگر مردم می توانند با دویدن اصولی زندگی سالمی داشته باشند.

 

به گفته سازندگان ، در این کفش که Vivebarefoot Smart Shoe نام دارد ، بهترین سنسور در رو و  بهترین ریزپردازنده  ها در کف کفش  بکار رفته است   تا حرکت طبیعی پا هنگام دویدن را ترسیم کنند.  این دو سنسور و ریزپردازنده با هم قادر خواهند بود تا بازخورد حسی از پا به مغز را نشان دهند. این کفش که دارای ردیاب GPS نیز است ، همچنین قادر است بر سرعت دونده، تعداد گام ها ، فاصله بین گام ها ، نقطه فرود روی زمین و میزان ضربه ای که به پا وارد می شود، عدم تقارن  و ... را اندازه گیری  و در لحظه نظارت  کرده  و اطلاعات را به برنامه ای که روی تلفن همراه دونده نصب شده است، منتقل کند. به عبارتی تمام این کارها توسط  Sensoria Core  که قابلیت شارژ شدن و جابجایی دارد، انجام می شود.

 

به گفته سازندگان این کفش هوشمند با این کفش نه تنها دوندگان از آسیب های احتمالی در حین دوندگی مصون می مانند، بلکه به دونده در اصلاح عادت های بد حین دویدن یاری می رساند  .  به عبارتی این کفش با تکنولوژی جدید نقشی مهمی در آموزش دویدن  به صورت طبیعی و اصولی دارد.  گفتنی است نمونه اولیه این کفش تولید شده و قرار است اواخر سال 2018 وارد بازار شود. البته هنوز قیمت این کفش اعلام نشده است.

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.