ion

آتیلا، معاون مدیرکل کل «هالک بانک» است که ۱۳ دی ماه امسال در پرونده دور زدن تحریم‌های ایران، مجرم شناخته شد. دادستانی امریکا او را متهم کرده است در پرونده دور زدن تحریم‌ها و مبادله نفت و گاز ایران در ازای طلا با استفاده از سیستم مالی آمریکا، نقش داشته است.

ایران آنلاین /رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه حکم دادگاه آمریکا علیه محمد هاکان آتیلا را «تلاش برای کودتای سیاسی» علیه خود دانست. به گزارش خبرگزاری های خارجی، وی روز سه شنبه در جمع اعضای حزب «عدالت و توسعه»، تاکید کرد:« محاکمه آتیلا در ایالات متحده، تلاش مشترک  سی‌آی‌ای و اف‌بی‌آی  برای تضعیف او بوده‌است.»

در پرونده نقض تحریم‌های ایران، ۹ نفر از سوی دادستانی آمریکا متهم شده‌ بودند و از این میان رضا ضراب و آتیلا در آمریکا بازداشت شدند.

رضا ضراب، تاجر ایرانی‌ت تبار ترکیه که از جمله متهمان پرونده اعتراف کرده  برای دور زدن تحریم‌ها به ایران کمک کرده و برای انتقال طلای ایران، ۵۰ میلیون دلار به وزیر پیشین اقتصاد ترکیه، رشوه داده است. او همچنین گفته است پول نفت و گاز ایران از طریق «هالک‌‌بانک» به طلا تبدیل شده و از آنجا برای فروش و تبدیل به پول نقد به دبی فرستاده می‌شد. او همچنین رجب طیب اردوغان را متهم کرد که «شخصاً مجوز دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران را صادر کرده بود». 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.