ion

به بهانه اعتراض های اخیر انجام شد

تصویب قطعنامه ضد ایرانی در مجلس نمایندگان آمریکا

سیاسی /
شناسه خبر: 313827

معاون رئیس‌جمهور آمریکا از اقدام مجلس نمایندگان این کشور برای تصویب قطعنامه‌ای مداخله‌جویانه در حمایت از اعتراض‌ها در ایران تشکر و قدردانی کرد.

ایران آنلاین /

مجلس نمایندگان آمریکا روز سه‌شنبه با رای مثبت اعضای خود و در ادامه اقدامات و اظهارات مداخله‌جویانه آمریکا نسبت به اعتراضات ایران، قطعنامه‌ای را در حمایت از این اعتراض‌ها به تصویب رساند.

براساس این قطعنامه در اظهاراتی مضحک و نخ‌نما اعلام شد که آمریکا در کنار ایرانیانی که خواهان صلح، آزادی و زندگی بهتر هستند، می‌ایستد. در این رای‌گیری ۲۳۲ عضو جمهوری‌خواه و ۱۸۲ عضو دموکرات مجلس نمایندگان رای مثبت دادند.

دقایقی پیش از این رای‌گیری، اد رویس در دفاع از این قطعنامه خصمانه گفت: مردم ایران تاریخی درخشان دارند اما رژیم جمهوری اسلامی کارنامه سیاهی دارد.

قطعنامه‌ای که به تصویب رسیده است، از سوی دو جمهوری‌خواه ارشد مجلس نمایندگان یعنی «اد رویس» رئیس کمیته روابط خارجی و «کوین مک کارتی» رهبر اکثریت جمهوری‌خواهان مجلس پیشنهاد شد که جمعه پیش پیشنهاد و برای اقدام به کمیته روابط خارجی مجلس ارجاع شده بود.

مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا پس از آنکه مجلس نمایندگان این کشور قطعنامه‌ای را در حمایت از اعتراضات اخیر در ایران تصویب کرد، با اد رویس و الیوت انجل دو قانونگذار تاثیرگذار در این روند دیدار و از این اقدام مجلس نمایندگان تشکر کرد.

آخرین اقدام آمریکا در سطح بین‌المللی برای مداخله در امور ایران که تلاش برای همراه کردن اعضای شورای امنیت بود با ناکامی مواجه شد و اعضای این شورا تاکید کردند که نباید در امور داخلی ایران دخالت کرد. این اقدام عملا باعث منزوی شدن آمریکا شد./ ایسنا 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.