ion

او جان‌ها را نجات می‌دهد

زندگی /
شناسه خبر: 313817

خبر پزشک قهرمانی که خودش را به رودخانه هادسون می‌اندازد تا جان مرد در حال غرق شدن را نجات دهد این روزها بازتاب بسیاری در میان مردم پیدا کرده است. قهرمانی که در ماه جولای 2015 هم یک زن را از غرق شدن نجات داده بود. در هوای استخوان سوز زمستانی، پزشکی اهل شهر نیویورک به رودخانه هادسون می‌پرد تا زندگی مردی را که از بیماری ذهنی رنج می‌برد نجات بدهد.

ایران آنلاین /دکتر نیال اوشاهنسی که در سازمان آتش‌نشانی نیویورک کار می‌کند، در حال عبور از کنار رودخانه هادسون بود که با صحنه نجات این مرد توسط پلیس روبه‌رو می‌شود. او می‌بیند که دو پلیس حلقه نجاتی را در آب انداخته‌اند و از آن بیمار که از بیمارستان فرار کرده بود می‌خواهند خودش را به حلقه برساند و جانش را نجات بدهد.

او به خبرنگار روزنامه نیویورک دیلی می‌گوید: «احساس می‌کردم پلیس‌ها سردرگم هستند و آن مرد در حال غرق شدن بود. باید در یک لحظه تصمیم می‌گرفتم. باید به آب می‌پریدم.»
او در هوای سرد و برفی زمستانی خودش را به رودخانه یخ زده می‌اندازد و جان آن مرد را نجات می‌دهد. او دست‌هایش را دور بیمار که گرفتار هیپوترمی (وقتی دمای بدن فرد کاهش پیدا می‌کند و کارکرد اندام‌هایش دچار اختلال می‌شوند) شده بود می‌اندازد و او را از آب بیرون می‌کشد. خوشبختانه هر دو آنها به بیمارستان منتقل شده و نجات پیدا می‌کنند. مسئول اورژانس به خبرنگار نیویورک دیلی می‌گوید: «شجاعت زیادی لازم است تا جان خود را به خطر بیندازی و به فکر نجات جان آدم‌های دیگر باشی. کاری که نیال کرد آدم‌های معدودی حاضرند انجام بدهند. او قهرمانی بی‌نظیر و الگویی برای قدرشناسی است. ما قدردان قهرمانان شهرمان هستیم و همیشه آنها را در قلب‌مان زنده نگه می‌داریم.» این پزشک اهل ایرلند پیشتر نیز جان آدم‌های دیگری را نجات داده بود و در این زمینه شهرت دارد و همه او را دوست دارند. در سال 2015، او از کنار رودخانه‌ای که البته در هوایی به مراتب گرم‌تر بود می‌گذشت که با فریادهای زنی که در رودخانه افتاده بود مواجه شد. او لحظه‌ای درنگ نکرد و با انداختن خود به آب جان آن زن را نجات داد. بار دیگر در ایستگاه مترو بود که از وقوع اتفاقی وحشتناک جلوگیری کرد. آن روز، زنی که تعادل روانی نداشت خودش را جلوی ریل قطارهای مترو انداخته بود و می‌خواست خودکشی کند. اما باز دکتر نیال با تمام خطری که داشت از سکو پایین پرید و آن زن را از مرگ دردناک نجات داد تا بتواند باز زندگی کند.
این پزشک به خبرنگار نیویورک دیلی می‌گوید: «من وظیفه دارم جان آدم‌ها را نجات بدهم و مهم نیست کجا هستم و در حال چه کاری. چه در خیابان و پارک باشم و چه در ایستگاه مترو یا فروشگاه، وقتی فردی فریاد کمکش بلند شود، من به طرف او می‌شتابم و یاری‌اش می‌کنم. این برایم به معنای زندگی است.»

 

---

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.