ion

مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران با اشاره به بازداشت ۴۱ نفر از دانشجویان دانشگاه تهران در ناآرامی و حوادث اخیر، گفت: تا این لحظه ۱۶ نفر آزاد شده‌اند و مابقی طی یکی دو روز آینده آزاد خواهند شد تا بتوانند در امتحانات هفته آینده شرکت کنند.

ایران آنلاین / مجید سرسنگی در تشریح آخرین وضعیت دانشجویان بازداشتی و آزادی آن‌ها، اظهار داشت: در همین رابطه امروز جلسه‌ای با دوستان قوه قضاییه داشتیم و قرار است؛ ظرف امروز و فردا بخش عمده‌ای از دانشجویان تهران و دیگر دانشگاه‌ها آزاد شوند.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران با اشاره به بازداشت ۴۱ نفر از دانشجویان دانشگاه تهران، گفت: تا این لحظه ۱۶ نفر آزاد شده‌اند و مابقی طی یکی دو روز آینده آزاد خواهند شد تا بتوانند در امتحانات هفته آینده شرکت کنند.

سرسنگی در ادامه بیان کرد: مقام معظم رهبری در بیانات اخیر خود فرمودند که حساب دانشجویان و جوانان که درگیر مطالبات به حق مردم بودند، با کسانی که اغتشاش کردند و به اموال عمومی آسیب رساندند، جداست؛ در جلسه امروز با قوه قضاییه نیز بر همین مساله تاکید شد و قول دادند که بخش قابل توجهی از دانشجویان را آزاد کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است برای دانشجویان سوء پیشینه لحاظ شود، گفت: افراد به دو دسته تقسیم می‌شوند افرادی که احتمالا شاکی خصوصی دارند و یا به کسی آسیب رسانده‌اند و بخش دوم کسانی که نه شعار هنجارشکنی داده‌اند و نه آسیبی به اموال عمومی رسانده‌اند؛ ولی در این رابطه من اطلاعی ندارم که آیا دانشجویی شاکی خصوصی دارد یا خیر؟ / ایلنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.