ion

گلایه یک کارگردان جامانده از جشنواره فیلم فجر

فیلمنامه گرگ بازی به هیچ وجه مبتذل نیست

فرهنگی /
شناسه خبر: 313774

قرار نیست فیلم هایی که در اکران می فروشند در جشنواره هم حضور داشته باشند. جشنواره فیلم یعنی بالاترین و با کیفیت ترین فیلم ها باید در آن حضور پیدا کنند. تمام جشنواره های مهم دنیا هم همین است قرار نیست از همه ژانرها و گونه های سینما فیلم در جشنواره حضور داشته باشد. مهم کیفیت فیلم هاست مگر سبد است که همه فیلم ها را برزیم داخلش و بعد انتخاب کنیم.

ایران آنلاین /عباس نظام‌دوست کارگردان فیلم «گرگ بازی» درباره عدم حضور در جشنواره و تاثیر آن بر اکران فیلم گفت: «نمی توان درباره این موضوع قطعی نظر داد. فیلم هایی بوده اند که در جشنواره حضور پیدا نکردند اما فروش فوق العاده ای داشته اند. فیلم هایی هم بوده اند که جایزه دریافت کرده اند اما اکران موفقی را تجربه نکردند. اکنون اکران موفق معضل ما نیست. بلکه موضوع حضور همیشگی و پیاپی یک سری از فیلمسازان است. چرا آقا یا خانمی سالهاست فیلم می سازند باز هم در جشنواره حضور دارند و همیشه هم فیلم دارند؟ همواره یک سری فیلمساز هستند که حضور دارند. اکران هم داشته باشند ۱۵۰ سالن در اختیار آنها می گذارند.

این افراد دیگر نیازی به دیده شدن ندارند. بیشترین ضربه را در این شرایط کسانی خوردند که فیلم اولی بودند و مستقل عمل کرده بودند. یکی از سخت ترین کارهای دنیا ساخت فیلم اول است. زیرا پروسه راضی کردن سرمایه گذار و بازیگر بسیار دشوار است. با یک تصمیم ساده از هیات انتخاب همه چیز برای یک فیلمساز اول نابود می شود. دوسال طول کشید تا این فیلم ساخته شود.»

نظام دوست در انتها درباره داستان «گرگ بازی » گفت:« روایت فیلم درباره یک گروه از دوستان است که سالیان سال با هم رفیق هستند. این افراد از زمان دانشجویی با هم ارتباط دارند و یک شب دور هم جمع می شوند و توسط یکی از مهمان ها مشغول انجام یک بازی می شوند که اسم بازی هم «گرگ بازی » است. قصه درباره آن شب و آن بازی است.»

نظام دوست درباره شرایط این فیلم در آینده گفت: «اکنون درباره آینده فکری نکرده ام. «گرگ بازی» فیلم اول من است. آشنایی با زدوبندهای سینما ندارم. بخش تولید را به خوبی می‌شناسم به این دلیل که دستیار بوده ام. اما آشنایی زیادی با جشنواره ها و بحث اکران ندارم. البته به جشنواره های خارجی فکر می‌کنم.

به هر حال جایگزینی برای داخل هستند. قطعا به اکران فکر می کنم. اما باید صبر کرد تا ببینیم چه اتفاقی رخ می دهد. بسیاری از دوستان فیلم «گرگ بازی » را دیده اند و اعتقاد داشتند که مدل این فیلم در سینمای ایران ساخته نشده است. یعنی از لحاظ پرداخت، ساخت و فضاسازی دارای ویژگی‌های خاص خود است. فیلمنامه این فیلم را با مجید اسلامی نوشتم. فیلمنامه ما به هیچ وجه مبتذل نیست.»/سینما سینما

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.