تلگرام را باز کنید و امید را از بین نبرید

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 313676

برکسی پوشیده نیست که چقدر شرایط اقتصادی دشوار است و در کنار شرایط سخت اقتصادی رتبه ایران برای سهولت راه‌اندازی کسب و کار فاجعه‌بار است. مجوزهای دست و پا گیر، بیمه، مالیات، تحریم و صدها مانع دیگر که صاحبان کسب و کار با آن درگیر هستند.

ایران آنلاین /تلگرام با بیش از ۴۰ میلیون کاربر ایرانی، بستری را فراهم کرده که با وجود این شرایط سخت، جوانانی روی این بستر اشتغالزایی کرده و به بهبود شرایط اقتصادی کشور کمک کنند. نا آرامی‌های هفته گذشته باعث شد تا مسئولان در نخستین اقدام تلگرام را فیلتر کنند که این فیلترینگ ضربات سنگینی به کسب و کارها وارد کرد که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می‌کنم:
۱- بسیاری از کسب و کارهای کوچک از طریق تلگرام با مشتریان‌شان ارتباط برقرار می‌کنند که با فیلتر شدن این بستر، این راه ارتباطی از بین خواهد رفت.
۲- کسب و کارهای زیادی از این بستر به‌دلیل مناسب بودن قیمت استفاده می‌کنند و خود را به مشتریان‌شان معرفی و خدماتشان را تبلیغ می‌کنند که با فیلتر شدن تلگرام این امکان از آنها سلب خواهد شد چرا که بسترهای دیگر مانند تلویزیون و بیلبورد هزینه‌های بسیار سنگینی بر آنها تحمیل می‌کند.
۳- از طرفی دیگر در این مدت این کسب و کارها از این بستر استفاده کرده‌اند و برای جلب مخاطب هزینه کرده بودند که با بستن تلگرام به نوعی تمام این هزینه‌ها و سرمایه‌های کشور دور ریخته خواهد شد.
۴- به‌دلیل حضور بیش از ۴۰ میلیون کاربر ایرانی روی تلگرام، بسیاری کسب وکارهای خود را بدرستی روی این بستر تعریف کرده بودند تا به این تعداد کاربر بتوانند خدمات ارائه دهند که با فیلتر کردن این بستر تمام این کسب و کارها که به صورت مستقیم از تلگرام استفاده می‌کردند نابود خواهند شد.
۵- سرمایه‌گذار مثل گنجشک با کوچکترین بی‌ثباتی «پر» می‌گیرد و وقتی به همین راحتی یک سرویس ۴۰ میلیونی فیلتر می‌شود، در شرایطی که کشور به سرمایه‌گذاری برای توسعه کسب و کارها نیاز جدی دارد، سرمایه‌گذار خارجی به هیچ عنوان ایران را برای سرمایه‌گذاری انتخاب نخواهد کرد و سرمایه‌گذار داخلی نیز سرمایه‌اش را از کشور خارج خواهد کرد.
۶- مردم در این شرایط به سمت نصب نرم‌افزارهایی مانند فیلترشکن‌ها می‌روند که این محدودیت را برطرف کنند که می‌تواند آسیب امنیتی جدی به همراه داشته باشد و افراد ممکن است از روی نا‌آگاهی و عدم شناخت، بدافزاری را نصب کنند که برای آنها و در نتیجه کل کشور مشکل امنیتی ایجاد کند.
به همین علت مسئولان را دعوت به تأمل و حل مشکلات به‌صورت ریشه‌ای می‌کنیم. در سال 2018 هستیم و ارتباطات در دنیای امروز حرف اول را می‌زند، هرچه سریعتر محدودیت را برای تلگرام برطرف کنید تا از زیان بیشتر به مردم جلوگیری شود.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.