ion

مدیرکل آموزش و پرورش تهران:

تغییر تقویم آموزشی نیاز به کار کارشناسی دارد

اجتماعی /
شناسه خبر: 313083

عباسعلی باقری، مدیرکل آموزش و پرورش تهران درخصوص تعطیلی مدارس و تغییر تقویم آموزشی گفت: این تصمیم نیاز به کار کارشناسی دارد و در سطح کشور باید مطرح شود.

ایران آنلاین / عباسعلی باقری در حاشیه همایش تجلیل از معلمان تربیت بدنی تهران و در جمع خبرنگاران درباره قدمت مدارس غیردولتی و اظهاراتی که مبنی بر فرسوده بودن این مدارس مطرح شده، عنوان کرد: در مورد آمار اعلام شده مبنی بر فرسودگی مدارس اطلاع دقیق بر عهده نوسازی مدارس است همانطور که مدارس در بخش هایی از شهر بازسازی یا مقاوم سازی شدند این کار برای مدارس غیردولتی هم انجام می‌شود.

وی ادامه داد: مدارس غیردولتی حدود ۲۰درصد دانش آموزان در تهران را شامل می‌شوند و آمار آن حدود ۲۰۰هزاز نفر برآورد شده که 2 برابر برخی استان‌های کشور است.

مدیر کل آموزش و پرورش تهران بیان کرد: برای حذف این مدارس حدود یک هزار مدرسه نیاز داریم بنابراین موضوع وجود مدارس غیردولتی ضروری است و ضوابط تعیین فضا و مجوز آن را نوسازی مدارس اعلام می کند.

تغییر کاربری فقط شامل مدارس فعال نیست
باقری به موضوع تغییر کاربری مدارس در بودجه سال ۹۷ و انتقادات وارد بر آن اشاره و بیان کرد: هرگز چنین استنباطی از قانون درست نیست به عنوان مثال حدود ۶۰ سال پیش در بازار تهران که مسکونی بوده مدرسه داشتیم، اما کنون در این شرایط که فضای مسکونی برای آن منطقه وجود ندارد تغییر کاربری مدرسه را در نظر می‌گیریم و همواره این قانون مدرسه دایر و فعال را تغییر کاربری نمی دهد.

وی در مورد پرداخت عوارض شهرداری به آموزش و پرورش تصریح کرد: مطابق بند سه ماده ۱۳ قانون شوراهای آموزش و پرورش تا پنج درصد عوارض باید به آموزش و پرورش پرداخت شود که در شهر تهران این کار تا حدی اجرایی شده است.

باقری در خصوص تعطیلی مدارس و تغییر تقویم آموزشی یادآور شد: این تصمیم نیاز به کار کارشناسی دارد و در سطح کشور باید مطرح شود./ باشگاه خبرنگاران جوان

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.