ion

کاپیتان نفت تهران در گفت و گو با «ایران آنلاین»

نصرتی: دعوای من و شجاع طبیعی است، راموس هم درگیر می شود

ورزشی /
شناسه خبر: 312377

ضربه ای هم که شجاع خلیل زاده به قوزک پای من زد، باعث شد تا عصبی شوم و از کوره در بروم. البته همه جا نوشته اند که فقط شجاع کارت زرد گرفته اما من هم در آن صحنه کارت گرفتم.

بازی پرسپولیس و نفت تهران از هفته هجدهم رقابت های لیگ برتر در حالی در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی با تساوی بدون گل به پایان رسید که محمد نصرتی مدافع پیشین پرسپولیس و تیم ملی، بازوبند کاپیتانی نفت تهران را بر عهده داشت. این بازیکن در اواخر بازی، با شجاع خلیل زاده مدافع پرسپولیس درگیر شد که این موضوع حاشیه هایی را به وجود آورد. برای همین به سراغ نصرتی رفتیم تا درباره این بازی و اتفاق هایی که رخ داده بود، با وی صحبت کنیم. نصرتی در گفت و گویی که با «ایران آنلاین» داشت، حاشیه های به وجود آمده در جریان دیدار با پرسپولیس را طبیعی توصیف کرد!

بازی با پرسپولیس چطور بود؟
بازی خیلی سختی بود. ما مقابل آماده ترین تیم این روزهای فوتبال ایران قرار گرفته بودیم که از کادرفنی خیلی خوبی بهره می برد و تماشاگران زیادی هم دارد و شانس اصلی قهرمانی هم به شمار می رود.

تماشاگران که در این بازی محروم بودند. دوست داشتی ورزشگاه پر باشد یا نه؟
من به شخصه دوست داشتم که تماشاگران باشند. فوتبال ایران همیشه به تماشاگرانش می نازد و سیاست فیفا هم بر این است که همیشه تماشاگران بیشتری به ورزشگاه ها بیایند اما واقعیت این است که نبود تماشاگران در این بازی، به نفع ما هم شد.

تو خودت در پرسپولیس بازی کرده ای و در تیم های مقابل این تیم نیز همینطور. واقعا تماشاگران توی دل تیم حریف را خالی می کنند؟
به هر حال، تماشاگران همیشه یک انرژی مضاعفی به تیم میزبان می دهند. در مقابل، هم به تیم میهمان و هم به داور فشار می آید و این کار را برای تیمی که مقابل تیمی برابر پرسپولیس به میدان می رود، سخت می کند.

از شرایط بازی برای مان بگو.
من فکر می کنم این یک امتیاز برای ما غنیمت بود. هم این که مقابل آماده ترین تیم لیگ قرار گرفته بودیم و هم این که همه شرایط ما را از ابتدای فصل تا همین اواخر می دانند. بحث مالکیت و کادرفنی که همین طور تغییر می کرد، مشکلات زیادی برای ما به وجود آورده بود و همین که توانستیم از قعر جدول، دو پله بالا بیاییم غنیمت بزرگی است. در حال حاضر هم، شرکت تهران کار رسا مدیریت باشگاه نفت تهران را بر عهده گرفته و فکر می کنم که کم کم به شرایط بهتری دست پیدا کنیم.

از وقتی مالکان جدید آمده اند، پولی هم به شما داده شده؟
بله 5 درصد واریزی داشته اند.

پس به نظر می رسد که آرامش دارد به نفت تهران باز می گردد؟
بله خدا را شکر شرایط بهتر شده و آرام آرام بهتر هم می شویم.

اتفاقی که در اواخر بازی با پرسپولیس افتاد و حاشیه ساز شد، درگیری بود که بین تو و شجاع خلیل زاده به وجود آمد!
ببینید این مسائل در فوتبال طبیعی است و در فوتبال دنیا هم پیش می آید که در یک لحظه دو بازیکن با هم درگیر شوند و اجتناب ناپذیر است. شما راموس مدافع رئال مادرید را ببینید که چقدر در طول مسابقه با بازیکنان دیگر درگیر می شود.

ماجرای تو و خلیل زاده چه بود؟
همان طور که می دانید، شجاع در ضربات ایستگاهی خوب کار می کند و می آید جلو که ضربات سر را بزند. ما هم این موضوع را می دانستیم و آقای هومن افاضلی سرمربی تیم هم در آنالیزی که قبل از بازی داشت، ماموریت مهار شجاع را به من سپرده بود که در ضربات ایستگاهی، پا به پای او حرکت کنم و اجازه ندهم که ضربه سر را بزند و در این میان من هم سعی کردم که وظیفه ام را به عنوان یک مدافع انجام دهم.

اما شجاع گفته که نصرتی به من چنگ می انداخت!
نه بابا چه چنگی؟! اتفاقا شجاع به قوزک پای من ضربه زد و پایم کبود شد.

یک جایی هم گفته شده بود که به شجاع گفته ای آخر بازی منتظرش هستی!
(می خندد) نه بابا. این چه حرفی است؟ مثلا منتظرش باشم که چه بشود؟

پس الان با شجاع مشکلی نداری؟
نه چه مشکلی! به هر حال، شجاع یک بازیکن آماده است که این روزها انگیزه زیادی دارد تا خودش را برای حضور در تیم ملی نشان دهد. او دوست داشت گل بزند تا با توجه به اختلاف نظرهایی که قبلا با کارلوس کی روش داشت، بتواند خودش را به او ثابت کند. آن ضربه ای هم که به قوزک پای من زد، باعث شد تا عصبی شوم و از کوره در بروم. البته همه جا نوشته اند که فقط شجاع کارت زرد گرفته اما من هم در آن صحنه کارت گرفته بودم.

به نظر می رسد خودت هم نسبت به ابتدای فصل آماده تر هستی.
بله خدا را شکر آماده هستم. شرایط تیم تمرکز بچه ها را از برده بود اما حالا خوب داریم تمرین می کنیم.

کار با هومن افاضلی چطور است؟
هومن سبک و سیاق مربیگری خودش را دارد و از لحاظ سبک مربیگری شبیه برانکو است و امیدوارم بتواند به تیم ما کمک کند.

برانکو را هم دیدی؟
بله سلام و احوالپرسی کردیم.

یاد گذشته ها نیفتادید؟
(می خندد) نه دیگر، برانکو را زیاد می بینیم.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.