ion

کالری مصرفی کودکان را محدود کنید

سلامت /
شناسه خبر: 311036

با توجه به مصرف روزافزون تنقلات و خوراکی های شیرین در میان کودکان انگلیسی کمپینی جهت هشدار به والدین و تغییر برنامه این قشر از جامعه راه اندازی شده است.

ایران آنلاین / طبق آمار بیش از نیمی از کودکان در انگلیس بیش از حد مجاز از تنقلات و نوشیدنی های شیرین استفاده می کنند. به طور میانگین دانش آموزان مدارس ابتدایی روزانه حداقل سه خوراکی شیرین می خورند که این بدین معناست آنها به راحتی به طور روزانه سه برابر حد مجاز قند مصرف می کنند.

در حال حاضر یک کمپین تحت عنوان « Change4Life» جهت تشویق والدین برای استفاده از تنقلات سالم که حداکثر 100 کالری را در برداشته باشد در انگلیس راه اندازی شده است. این کمپین به پدر و مادرها هشدار می دهد میان وعده کودکان را از عدد 3 به دو تقلیل دهند و همین که از تنقلات سالم که تا حد امکان از قند کمتری برخوردار باشد استفاده کنند.

کودکان و نوجوانان 4 تا 10 ساله از شیرینی های ناسالم از جمله بیسکویت ها، کیک ها، شیرینی ها و نوشیدنی های شیرین استفاده می کنند. شیرینی بیش از حد در این خوراکی ها باعث پوسیدگی دندان و چاقی می شود.

مرکز بهداشت عمومی انگلستان اعلام کرد در جهت کاهش شکر، نمک و چربی اقدامات موثری انجام می دهند. دکتر آلیسون تدستون، متخصص تغذیه در انگلیس، به بی بی سی گفت: امیدوار است این کمپین به والدین هشدار لازم را بدهد تا گزینه های سالمی را برای تغذیه فرزندانشان انتخاب کنند.
طبق اعلام مرکز بهداشت عمومی انگلستان شرکت ها باید میزان شکر مصرفی را تا سال 2020، 20 درصد کاهش دهند، اما کارشناسان این سوال را مطرح کرده اند که چگونه می توان این هدف را اجرایی کرد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.