ion

قاسم پور حسن:

باید فهم درستی از دانشکاه پیدا کنیم

اندیشه /
شناسه خبر: 310837

قاسم پورحسن معتقد است که تا زمانی از دانشگاه فهم فلسفی نداشته باشیم، در ذیل آشیانه مغرب زمین هستیم این در حالی است که دانشگاه در ایران اصیل و دارای ذات است و برای یافتن ذات آن باید به بنیاد های هستی شناسانه آنها رجوع کرده و درباره آن ها حرف زد.

ایران آنلاین /گروه اندیشه:

دکتر قاسم پور حسن، استاد فلسفه دانشگاه علامه طباطبایی معتقد است که تا زمانی از دانشگاه فهم فلسفی نداشته باشیم، در ذیل آشیانه مغرب زمین هستیم این در حالی است که دانشگاه در ایران اصیل و دارای ذات است و برای یافتن ذات آن باید به بنیاد های هستی شناسانه آنها رجوع کرده و درباره آن ها حرف بزنیم.

به زعم او، اگر فهم درستی از ذات دانشگاه داشته باشیم،  آینده و تحولات آن درپرتو مرجعیت دانشگاه قرار می گیرد اما آنچه متاسفانه امروز شاهد آن هستیم این است که دانشگاه های ایران نتوانسته اند اندیشه را شکل دهند و علیرغم اینکه انبوهی از اطلاعات دارند اما تقشی در گشترش دانش در عرصه بین الملل ایفا نکرده اند و نتوانسته اند، universal باشند. 

وی در پایان مجددا تاکید کرد که امروز سیاستگذاری برای دانشگاه خارج از ذات آن صورت می گیرد و بازیگران آن در آن نقشی ندارند در حالی که برای بازگشت به اصل دانشگاه باید به بنیاد های هستی شناسانه آن بازگشت.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.