ion

ادعای جدید درباره تمرینات ذهن آگاهی

سلامت /
شناسه خبر: 310528

بر اساس اظهارات یک روانپزشک در انگلیس تمرینات ذهن آگاهی منجر به خودخواهی در افراد می شود.

ایران آنلاین / به گزارش ایران به نقل از دیلی میل، دکتر آلیسون گری، عضو گروه تحقیقاتی کالج سلطنتی روانپزشکان در انگلستان اظهار کرد: مدیتیشن راهی آسان برای نگاه به درون خود انسان می باشد و می توان با ذهن آگاهی نسبت به احساسات منفی خود، آگاهی بیشتری کسب کرد. در سال های اخیر ذهن آگاهی یا حضور در لحظه به عنوان راهی برای رهایی از استرس محبوبیت بسیاری را پیدا کرده است. این پزشک معتقد است مراقبه می تواند مردم را بیش از پیش به تجریه و تحلیل زندگی خود وادارد و آنها می توانند نسبت به احساسات منفی که اثرات مخربی هم دارند نیز آگاه شوند.

اما وی گفت: "هنگامی که به درون خود نگاه می کنید، آنچه را که می بینید، می تواند کاملا منفی یا بی ثبات باشد، بنابراین برای دروی از استرس بهتر است از گزینه های مانند مذهب در جامعه کمک بگیرند و سعی کنند در فعالیت های اجتماعی حضور داشته باشند تا اینکه بخواهند خودشان به تنهایی به جنگ استرس بروند." 
ذهن آگاهی که توسط «سرویس سلامت همگانی» به عنوان توجه بیشتر به لحظه کنونی توصیف شده است در سال های اخیر در میان افرادی که از استرس و اضطراب رنج می برند مورد توجه قرار گرفته است.
این تمرین که توسط موسسه ملی مراقبت های بهداشتی و مراقبت های ویژه توصیه می شود، شامل فعالیت هایی مانند تمرین تنفس می باشد.
در ماه فوریه سال گذشته یک مطالعه نشان داد مردم مذهبی بیشتر در زندگی شان احساس شادی می کنند. به علاوه اطلاعات منتشر شده توسط دفتر آمار ملی نشان می دهد افرادی که از سطح اعتقادی و مذهبی پائینی برخوردار هستند احساس شادی و ارزشمندی کمتری در زندگی شان می کنند، بنابراین  گری براین باور است که با حضور در فعالیت های اجتماعی و پرورش ارزش های دینی در ذهن بهتر می توان به مقابله با استرس پرداخت.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.