ion

«هانا» پس از غلبه بر بیماری روانی و از میان پناهگاه بی خانمان ها استعداد خود را در موسیقی به همه نشان داد

از بیمارستان روانی تا شهرت جهانی

زندگی /
شناسه خبر: 309615

هانای 28 ساله وقتی در پناهگاه افراد بی‌خانمان در شهر سانفرانسیسکو زندگی می‌کرد، ترانه می‌گفت و آواز تمرین می‌کرد؛ تنها چیزهایی که امید به زندگی را در وجودش زنده نگه داشته بود. با اینکه از کودکی دچار بیماری روانی بوده و به‌دلیل گذراندن سال‌های زیادی از دوران کودکی و بزرگسالی‌اش در آسایشگاه‌های روانی و پناهگاه‌ها، زندگی ناپایداری را سپری کرده است، موسیقی تنها چیزی بود که در همه این سال‌ها از او جدا نشد.

ایران آنلاین /در جمع گروهی از زنان بی‌خانمان، «سولیتا هانا» بلند می‌شود تا استعدادش را به بقیه نشان بدهد. همه تعجب کردند که او بلند شد، چون تازه به جمع آنها پیوسته بود. او نگاهی به مدیر مجموعه زنان بی‌خانمان انداخت. خانم تری گفت: «در قلبت چیست؟ همان را بخوان.» او با صدایی زیبا اشعاری را خواند که همه را شوکه کرد.خــــــانم «تـــری» به خبــرنگار نیویورک تایمز می‌گوید: «ما صدای او را تا حالا نشنیده بودیم. نمی‌دانستیم او می‌تواند این‌طور بخواند. صدایش اشک همه‌ را در آورد. او فوق‌العاده اجرا کرد.»

هانا می گوید: «نمی‌توانستم شغل ثابتی پیدا کنم. برای همین بسرعت پولم تمام می‌شد و در خیابان‌ها سرگردان می‌شدم. همین بلا در نیویورک به سرم آمد. جایی که در آن غریب بودم و کسی را هم نداشتم که کمکم کند.»او که در خیابان‌های نیویورک سرگردان بود با زنی بی‌خانمان آشنا می‌شود که به او آدرس پناهگاه‌های زنان بی‌خانمان آن شهر را می‌دهد و به این ترتیب هانا از سرگردانی در خیابان‌ها نجات پیدا می‌کند و بعد از مدتی، وقتی می‌فهمند او به بیماری روانی مبتلاست به پناهگاهی مخصوص این افراد فرستاده می‌شود. «وقتی فهمیدم چنین جایی برای بیمارانی مثل ما وجود دارد، بسیار تعجب کردم. در آنجا مشاور بود، روان درمانگر بود و به ما توجه می‌کردند تا استعدادهایمان را شکوفا کنیم و روی پاهای خودمان بایستیم و زندگی‌مان را شروع کنیم. من هم که می‌خواستم عضو گروه کر شوم ویدئوهای گروه کر را می‌دیدم. درس‌هایی را درباره خواننده شدن در اینترنت می‌دیدم و تمرین می‌کردم. می‌خواستم در این حرفه مشغول به کار شوم و خودم را از این شرایط نجات بدهم. سرانجام هم در همین مکان، به آرزویم رسیدم.»

اما استعداد او را آقای گوردون چامبر کشف کرد. او ترانه‌نویسی بود که برای خواننده‌های معروف ترانه گفته بود. پس از ابتلا به افسردگی او دوره‌های درمانی‌اش را شروع کرد و در همین هنگام با هانا آشنا شد.«وقتی صدای او را شنیدم، فهمیدم استعداد دارد. صدایی بلند و قدرتمند که کشف نشده بود و باید از صندوقچه اسرار بیرون می‌آمد. یکی از ترانه‌هایم را به او دادم و خواستم تمرین کند.»

روزی که هانا آماده شد تا در جمع خوانندگان کر، برای زنان پناهگاه بخواند، همه نگاه‌ها به او خیره شده بود. هانا خواند و خواند و با هر کلمه‌ای، اشک‌های یکی از زنان از صورتش جاری می‌شد.
چامبر می‌گوید: «آن روز او گریه کرد. بقیه گریه کردند. همه گریه کردیم. آن روز زنی از پناهگاه بی‌خانمان‌ها به قلب همه‌مان نفوذ کرد و آن را به لرزش درآورد. آن روز همه طرفدار او شدیم.»
حالا هانا با کمک چامبر و بقیه دوستانش تلاش می‌کند تا روزی در سراسر جهان با نوای موسیقی قلب‌هایشان را تسخیر کند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.