ion

آیا قطره آهن باعث پوسیدگی دندان می شود؟

سلامت /
شناسه خبر: 307888

پسری یک سال و نیمه دارم که به تجویز پزشک اطفال هر روز قطره آهن استفاده می‌کند. متأسفانه با وجود اینکه پس از مصرف قطره دندان‌هایش را تمیز می‌کنم بازهم لکه‌های تیره‌ای روی دندانش ایجاد شده است. این لکه‌ها به مرور زمان در حال افزایش‌اند. لطفاً مرا راهنمایی کنید که آیا استفاده از قطره آهن باعث پوسیدگی دندان‌های فرزندم خواهد شد یا خیر؟ بهترین زمان برای مراجعه به دندانپزشکی و معاینه دندان‌های فرزندم چه زمانی است؟

ایران آنلاین /دکتر ناهید عسگری‌زاده دندانپزشک

 استفاده از قطره آهن به هیچ وجه باعث پوسیدگی دندان کودکان نخواهد شد. شما می‌توانید پس از استفاده از قطره آهن با رعایت برخی نکات مانند پاک کردن دندان کودک، با گاز استریل یا مسواک‌های کوچک و شست‌ و‌ شو با آب مانع تیرگی دندان کودک تان شوید، اگر او مانع تمیز کردن دندان‌هایش می‌شود می‌توانید مقداری آب به او بدهید. نوشیدن آب آثار باقی مانده روی دندان را پاک می‌کند و تنها اثری کمرنگ از آن باقی می‌ماند.

در واقع بعد از یک سالگی کودک مصرف شیر هنگام خواب شبانه باعث پوسیدگی دندان‌های شیری می‌شود. این پوسیدگی که معمولاً سریع و پیشرونده است می‌تواند به عفونت لثه کودکان هم منجر شود از این‌رو توصیه می‌کنم با مراجعه به دندانپزشک وضعیت سلامت دندان‌های کودک تان را بررسی کنید. معمولاً کودکانی که دندان پوسیده دارند باید هر 3 تا 4 ماه یک بار به دندانپزشک مراجعه کنند و کودکانی هم که پوسیدگی دندان ندارند بهتر است هر شش ماه یک بار برای بررسی وضعیت سلامت دندان‌ها به دندانپزشک مراجعه کنند./روزنامه ایران

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.