ion

دست مصنوعی هدیه کریسمس پسر 10 ساله اسکاتلندی

زندگی /
شناسه خبر: 305567

شرکت بریتانیایی (Open Bionics) قصد دارد دست مصنوعی چاپ سه‌بعدی را به عنوان هدیه کریسمس به پسر 10 ساله‌ای که بدون دست راست به دنیا آمده است بدهد. به گزارش اسکای نیوز "کامرون میلر" اهل ادینبرو اسکاتلند، برای یک دست مصنوعی چاپ سه‌بعدی تنها 10 هزار یورو بودجه داشت اما بودجه لازم برای دست مصنوعی‌اش را با کمک خیریه (Radio Forth's Cash) به دست آورد.

ایران آنلاین /میلر به رغم به دنیا آمدن بدون دست راست، راست‌دست است و اگرچه پیش از این گفته بود  نمی‌تواند درام یا گیتار بنوازد اما دست جدید به او قدرت تغییر این شرایط را خواهد داد. مادر این پسر گفت: از آنجا که کامرون هیچ‌گاه دست راست نداشته است، همیشه با این وضعیت سازگار بوده و یاد گرفته بود چگونه کارهایش را بدون آن انجام دهد. وقتی کمی بزرگتر شد و فهمید که متفاوت است و دیگران هم متوجه این تفاوت شدند، طبیعی بود که بخواهد دست راست داشته باشد.

شرکت برتانیایی "اپن بایونیکز" (Open Bionics)، این دست مصنوعی را ابداع کرده و این نخستین باری بوده که این محصول از نظر پزشکی برای استفاده در اروپا و آمریکا اثبات شده است.

اگرچه اعضای مصنوعی مشابهی نیز وجود دارند، نوع چاپ سه‌بعدی این شرکت، نسبتا ارزان است. آزمایش‌های بالینی این محصول توسط "سرویس سلامت همگانی" (NHS) انگلستان در حال انجام شدن است و احتمالا به زودی در دسترس خواهد بود.

این دست مصنوعی با خواندن سیگنال‌های عضلات کاربر کار می‌کند. حسگرهای درون این دست، سیگنال‌ها را از عضلاتی دریافت می‌کنند که معمولا دست و انگشت‌ها را حرکت می‌دهند و بر این اساس، دست واکنش نشان می‌دهد.

"ژوئل گیببارد" (Joel Gibbard)، بنیانگذار شرکت (Open Bionics) گفت: ما برای مقرون به صرفه و دردسترس بودن دست‌های مصنوعی تلاش می‌کنیم. این دست می‌تواند به کودکان، درباره اعضای مصنوعی بدنشان و تفاوت اندامشان، حس اعتماد به نفس و حس غرور بدهد تا درباره منحصر به فرد بودن، حس بهتری داشته باشند.

 

 

 

  دست مصنوعی هدیه کریسمس پسر 10 ساله اسکاتلندی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.