ion

رحمانی فضلی اعلام کرد:

وزارت کشور پاسخگوی 95 درصد مراجعین بوده است

حقوقی /
شناسه خبر: 305480

وزیر کشور در نخستین اجلاس ملی گزارش پیشرفت ها و راهکارهای رفع موانع تحقق حقوق شهروندی از رشد 20 درصدی زنان شاغل در پست های سرپرستی و مدیریتی وزارت کشور خبر داد.

ایران آنلاین / رحمانی فضلی صبح امروز- سه شنبه 28 آذر- ضمن ارائه گزارش عملکرد یک ساله وزارت کشور در حوزه حقوق شهروندی گفت: در وزارت کشور تقریباً 20 درصد مشاغل را در سمت‌های سرپرستی و مدیریتی که حدود 217 نفر هستند به بانوان اختصاص داده ایم همچنین تعداد دهیاران با 144 درصد افزایش به رقم دو هزار و ١٦٧ نفر رسیده است.

وی در ادامه گفت: وزارت کشور با توجه به ابعاد فعالیتی که دارد در حوزه های سیاسی، اجتماعی، امنیتی ، انتظامی مسئولیت‌های زیادی در بخش حقوق شهروندی بر دوش دارد. با توجه به اینکه یک سال از رونمایی منشور حقوق شهروندی می گذرد اما رییس جمهوری از روز اول تشکیل دولت به بنده به عنوان وزیر کشور یادآوری کردند که باید مُر قوانین در حوزه رعایت حقوق بشر در وزارت کشور مبنای کار باشد.
وزیر کشور تصریح کرد: ما تلاش کرده ایم هم در حوزه داخلی وزارت کشور و هم در ارتباط با مردم با توجه به اینکه این وزارتخانه پیشانی برخورد حاکمیت در عرصه های سیاسی اجتماعی امنیتی و انتظامی است، بتوانیم پاسخ درخوری بدهیم.
رحمانی فضلی همچنین گفت: وی در ادامه با بیان این که شورای امنیت و شوراهای تامین در حوزه آزادی و امنیت شهروندی تلاش مستمر و فعالی داشته اند، گفت: با تلاش‌های صورت گرفته اکنون شاهد کاهش سالیانه پنج درصد آمار سرقت هستیم به گونه ای که این آمار قبل از این دولت 5 درصد افزایش می یافت یعنی عملکرد 10 درصدی را در این حوزه شاهد هستیم.
وی افزود: با توجه به اقدامات انجام شده میزان جعل اسناد و مدارک 4 درصد کاهش یافته است همچنین 130 هزار قبضه سلاح غیر مجاز جمع آوری شده و از طرف دیگر کاهش 6 درصدی جرائم به عنف، 7 درصدی زورگیری و 10 درصدی شرارت داشته ایم که همه اینها بستر امن اجتماعی را برای مردم فراهم می کند تا آنها در جامعه آرامش بیشتری داشته باشند.
وزیر کشور در ادامه سخنان خود با بیان این که یکی از حقوق اساسی مردم مشارکت در سرنوشت و تعیین سرنوشت خودشان است که در نظام جمهوری اسلامی ایران در قالب انتخابات شکل می گیرد، گفت: در حوزه حق تعیین سرنوشت چهار انتخابات را در دو مقطع با بالاترین مشارکت انجام دادیم.همچنین شاهد افزایش مشارکت، سلامت انتخابات، امنیت و قانونمندی بودیم به گونه ای که با بالا ترین مشارکت حتی یک مورد مسئله امنیتی در انتخابات نداشتیم.
وزیر کشور با بیان این که برای اداره امور حدود ۹۳ هزار نامه ای را که به سامانه های وزارت کشور رسیده بود پاسخگو بوده ایم، گفت: در تمام سطوح سلسله مراتبی وزارت کشور از استانداری ها تا فرمانداری ها ستاد تکریم مردم و جلب رضایت ارباب رجوع تشکیل شده و مرتب پاسخگو هستیم.
رحمانی فضلی اضافه کرد: وزارت کشور در حوزه دسترسی به اطلاعات طبق برآوردهایی که سامانه پیگیری ریاست جمهوری ارائه کرده ما به ۹۵ درصد از مراجعین پاسخگو بوده ایم.
وی بیان کرد: در حوزه حریم خصوصی دستورالعمل چگونگی نصب دوربین های مداربسته و ساماندهی به کارگیری پهبادها با کاربرد غیرنظامی ابلاغ و پیش نویس لایحه ممنوعیت خرید و فروش و بکارگیری تجهیزات شنود توسط دبیرخانه شورای امنیت کشور تهیه و برای طی مراحل تصویب ارائه شده است.

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.