ion

امانتداری سفیر لبخند

زندگی /
شناسه خبر: 305239

پستچی امانتدار این بار هم سفیر لبخند شد. لبخندی که از سر درستکاری بر چهره انسان‌هایی نشست که به او اطمینان داشتند. بارها در معرض آزمون‌های بزرگ قرار گرفت و مثل همیشه از آنها سربلند بیرون آمد. وقتی داخل صندوق پست با تعداد زیادی چک‌های حامل مواجه شد لحظه‌ای درنگ نکرد و آنها را در اختیار مسئولان قرار داد تا هرچه سریعتر به صاحب آن بازگردانند.

ایران آنلاین /این جوان امانتدار 34 ساله که از 14 سال قبل به‌عنوان پستچی مشغول به کار شده است از اینکه بازهم توانست لبخند را بر چهره مردم شهر بنشاند خوشحال است.

حمیدرضا کیوان فرید فرزند دوم خانواده‌ای است که پدر و مادر هردو در اداره پست کار می‌کردند. می‌گوید کار در اداره پست در خانواده آنها ریشه دارد. او هفته گذشته وقتی در یکی از صندوق‌های پست 15 فقره چک حامل و چند دسته چک پیدا کرد بلافاصله آنها را در اختیار مسئولان منطقه 13 اداره پست قرار داد تا به صاحب آن بازگردانند. او با بیان اینکه امانتداری را از پدرش آموخته است گفت: 14 سال قبل در اداره پست مشغول به کار شدم و مدتی در دفتر کار می‌کردم ولی علاقه به کار در اداره نداشتم. چند روزی همراه یکی از همکارانم به‌عنوان پستچی مشغول به کار شدم و لذت این کار باعث شد تا این کار را ادامه بدهم. در این مدت همه تلاش من این بود تا امانتدار خوبی باشم و دیدن لبخند مردم بعد از اینکه با گرفتن نامه یا بسته‌ای که مدت‌ها منتظرش بودند خوشحال می‌شدند برای من بسیار باارزش بود. همیشه احساس می‌کردم سفیر لبخند هستم. بهترین لحظه‌ها را وقتی نامه‌های معافیت سربازی جوانی را به دستش می‌رساندم یا احکام دادگاه که به نفع گیرنده نامه صادر می‌شد را به او ابلاغ می‌کردم تجربه کرده‌ام. با شاد شدن دل مردم من نیز شاد می‌شدم و همین باعث می‌شود که هر روز با شوق بیشتری مشغول خدمت‌رسانی به مردم شهر شوم. البته تلخی‌های کار ما زمانی است که شناسنامه فرد فوت شده‌ای را به خانواده‌اش می‌دهیم.
وی ادامه داد: سال‌هاست که دیگر خبری از نامه و کارت پستال نیست. سال‌های کودکی و نوجوانی را به خاطر دارم مردم چشم انتظار نامه یا کارت پستال بودند و این انتظارهای شیرین بود که به من انگیزه می‌داد تا پستچی شوم. یکی از کارهای ما خالی کردن صندوق‌های پست و انتقال نامه‌ها و بسته‌ها به اداره است. در این سال‌ها بارها در این صندوق‌ها با گوشی موبایل یا تبلت و پول و طلا مواجه شدم و بدون درنگ آنها را در اختیار مسئولان حراست اداره قرار دادم. آن روز مثل همیشه وقتی صندوق را بازکردم با تعداد زیادی چک حامل به مبلغ 198 میلیون و 200 هزار تومان و همچنین سه دسته چک سفید مواجه شدم. در آن لحظه خودم را به جای صاحب این چک‌ها قرار دادم. می‌دانستم که حال و روز خوبی ندارد و اگر یک انسان درستکار این چک‌ها را داخل صندوق پست انداخته است من باید این کار او را تکمیل کنم و آن را به دست صاحبش برسانم. بلافاصله چک‌های حامل و دسته چک‌ها را در اختیار حراست منطقه 13 پستی قرار دادم و آنها نیز با پیدا کردن صاحب چک‌ها آنها را به او بازگرداندند.
این پستچی امانتدار با بیان اینکه یک سال قبل عقد کرده و هنوز در خانه پدری‌اش زندگی می‌کند گفت: زندگی کارمندی با مشکلات مالی زیادی همراه است ولی همیشه سعی کرده‌ام تا لقمه حلال به‌دست بیاورم. در کار ما اصل امانتداری است و خوشحالم که بازهم از این آزمون سربلند بیرون آمدم. مدیرعامل پست نیز با اهدای لوح و مبلغ یک میلیون تومان از من قدردانی کرد و امیدوارم بازهم سفیر لبخند باقی بمانم.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.