ion

در روزگار مرگ تدریجی پست و پستخانه‌ها، یک اداره پست کوچک در قلب امریکا برگ برنده ای بر زمین زد

اداره پستی که دوباره زنده شد

زندگی /
شناسه خبر: 304265

کریسمس هر سال، آدم‌های زیادی از گوشه و کنار جهان به اداره پست «آنجلیکا» چیزی ارسال می‌کنند تا بتواند مهر اختصاصی کریسمس این پستخانه را دریافت کنند.

ایران آنلاین /در روستای کوچک آنجلیکا در حومه شهر نیویورک، اداره پست کوچکی وجود دارد که نقشی بسیار مهم‌تر از فرستادن مرسولات پستی معمول برعهده دارد. به این پستخانه کوچک که بروید، می‌توانید قلب مهربان و گرم این محیط دوست‌داشتنی را لمس کنید. اینجا مکانی است که ساکنان روستا با همدیگر ملاقات می‌کنند و دوستان با همدیگر قرار می‌گذارند.

چند سال پیش این اداره پست تا مرز بسته شدن پیش رفت؛ اما پات کاتی، یکی از ساکنان روستا، طرحی داد تا این مکان دوست داشتنی نجات پیدا کند. در آن دوران، آنجلیکا مدرسه قدیمی‌اش را از دست داده بود، چون مدرسه‌ای مدرن در جایی دورتر باز شده بود و این مدرسه با تمام خاطراتش به فراموشی سپرده شده بود.
در ذهن پات، حفظ اداره پست روستا به مهم‌ترین دغدغه‌اش تبدیل شد. او برای نجات این مکان به فرشتگان پناه برد تا به یاری‌اش بشتابند.
او به خبرنگار ریدرز می‌گوید: «من اصالتاً اهل اینجا هستم و قبلاً در شهری بزرگ زندگی می‌کردم، اما برای حفظ این اداره پست دوست داشتنی به اینجا نقل مکان کردم. آن زمان وقتی کریسمس از راه می‌رسید، من در اخبار درباره شهرهایی به اسم اسنو (به معنی برف) می‌شنیدم که جشن‌های مختلفی برگزار می‌کردند. به نظرم ایده خیلی جالبی بود که می‌شد روی آن فکر کرده و آن را بالفعل کرد. برای همین به خودم گفتم: «مگر آنجلیکا چه چیزی کم از اسنو دارد؟ ما هم اینجا همین کار را می‌کنیم.»
پات که خودش هنرمند هم هست، طرحی را برای تمبر اختصاصی کریسمس به اداره پست امریکا ارائه کرد. او این طرح را با استفاده از ویژگی‌های محلی آنجلیکا و فرشته‌ها که نماد روستایش بودند کشید. خوشبختانه، اداره پست کشور طرح او را پذیرفت و نخستین مرحله حفظ این مکان دوست داشتنی برداشته شد. پس از پذیرش، طرح او به تمبر تبدیل شد. این خانم پستچی ایده دیگری هم داشت که آن را هم پیاده کرد: تغییر نام اینجا به اداره پست آنجل (یا همان فرشته).
در کمال تعجب، طرح او با استقبال خوب مردم مواجه شد؛ طرحی که به‌دلیل خاص بودن موجب شد تا این مکان کوچک سر پا بماند.
از آن سال به بعد حالا سنت جدیدی در آنجلیکا وجود دارد. نخستین جمعه ماه دسامبر مردم به اداره پست می‌آیند تا کارت‌های کریسمس‌شان را پست کنند و حامی اداره پست‌شان باشند. آنها در صف می‌ایستند و بعد با شادی وارد آنجا می‌شوند. در آنجا با اتاقی تزئین شده با چراغ‌های رنگی مواجه می‌شوند. روی صندلی می‌نشیند و با شکلات داغ و قهوه و شیرینی‌های عید پذیرایی می‌شوند. یک فرشته چوبی هم از سقف آویزان است و به آنها لبخند می‌زند. در گوشه‌ای هم درخت کریسمس جا خوش کرده و با تزئینی درخشان به آنها چشمک می‌زند.
هر سال و در اواخر ماه نوامبر و اوایل ماه دسامبر مشتریان اداره پست آنجل
به طرز حیرت انگیزی افزایش پیدا می‌کند. گردآورنده‌های تمبر از اقصی نقاط جهان از مشتریان ثابت او هستند. آنها عاشق این هستند که تمبر اختصاصی کریسمس آنجلیکا را برای کلکسیون‌های تمبر خود داشته باشند. او هر کریسمس طرح خاصی می‌کشد که فقط همان سال معتبر است. او هر سال، طرح جدیدی را با فرشته‌های دوست داشتنی‌اش طراحی می‌کند و به اداره پست مرکزی کشور می‌فرستد. شاید در نقاط دیگر کشور، اداره‌های کوچک پست بسته شوند، اما اداره پست آنجل با خانم پات و فرشته‌های زیبا و دوست‌داشتنی‌اش
به زندگی خود ادامه می‌دهد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.