ion

جایگاه ممتاز صنایع دستی قائنات در کشور

استانها /
شناسه خبر: 303770

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قائن گفت: صنایع‌دستی نقش موثری در جلوگیری از حاشیه‌نشینی و ماندگاری روستاییان در روستاها دارد.

ایران آنلاین / شاهرخ عباسی اظهار کرد: در نمایشگاه ملی تخصصی صنایع‌دستی، 10 غرفه برای توسعه و ترویج صنایع‌دستی شاخص شهرستان قاینات نظر گرفته شد که از این تعداد هفت غرفه به صورت کار زنده ارائه شد.

وی ادامه داد: پلاس‌بافی، جاجیم‌بافی، رنگرزی سنتی، پخل‌بافی سنتی، آهنگری سنتی، سفره آردی و رشته‌های دیگر از جمله صنایع دستی شاخص و فاخری است که در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قائن با اشاره به اینکه سفره آردی یکی از دست‌بافته‌های نفیس و فاخری است که در روستای مهنج قائنات زنده شده است، تصریح کرد: سفره آردی دست بافته کاملا گیاهی و طبیعی است که بسیار مورد توجه و حمایت بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

عباسی گفت: طی چند سال اخیر با توجهی که در حوزه صنایع‌دستی شده، می تواند جایگزین خوبی در روستاهایی که با خشکسالی دست و پنجه نرم می‌کند، باشد تا بدین وسیله از حاشیه‌نشینی جلوگیری و ماندگاری روستاییان را در روستاها بیشتر کند.

وی خاطرنشان کرد: صنایع‌دستی قاینات در حال حاضر جایگاه بسیار ممتازی به دست آورده و روزبه روز بر تعداد صنعتگران و هنرمندان ما افزوده می‌شود./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.