ion

بزرگترین بازارچه دائمی عرضه محصولات صنایع دستی استان خراسان جنوبی در جریان سفر استاندار خراسان جنوبی به شهرستان قائنات در شهر خضری دشت بیاض کلنگ‌زنی شد.

ایران آنلاین /   محمدمهدی مروج‌الشریعه صبح امروز در مراسم کلنگ‌زنی بزرگترین بازارچه دائمی عرضه محصولات صنایع دستی استان خراسان جنوبی اظهار داشت: امروزه صنایع دستی و مشاغل خانگی از مهمترین راه‌های ایجاد اشتغال پایدار در دنیاست.

وی افزود: خراسان جنوبی دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه صنایع دستی است و باید ظرفیت‌های این استان در حوزه صنایع دستی در ابعاد کمی و کیفی ارتقاء پیدا کند.

استاندار خراسان جنوبی صنایع دستی را از مهمترین مبادی ایجاد اشتغال دانست و گفت: با تقویت صنایع دستی می‌توان با کمترین هزینه بیشترین بهره‌برداری را در حوزه اشتغال پایدار به انجام رساند.

مروج‌الشریعه با بیان اینکه دو نقطه در استان به منظور ایجاد بازارچه دائمی صنایع دستی در نظر گرفته شده است تصریح کرد: به این منظور احداث بازارچه دائمی در شهرستان طبس و شهر خضری دشت بیاض مدنظر قرار گرفته است.

وی افزود: بازارچه دائمی عرضه محصولات صنایع دستی خضری دشت بیاض، در زمینی به مساحت 1500 متر مربع و با اعتبار اولیه 4 میلیارد ریال احداث خواهد شد که در فازهای بعد کل اعتبار پروژه تا 10 میلیارد ریال افزایش خواهد یافت.

افتتاح نمایشگاه آثار مولفین شهرستان قاینات

استاندار خراسان جنوبی در ادامه سفر به شهرستان قاین و همزمان با روز شهرستان قائنات در نمایشگاه آثار مولفین شهرستان حضور یافت و این نمایشگاه را افتتاح کرد.

برپایی نمایشگاه آثار مولفین به همراه بیوگرافی آنها، رونمایی از تازه‌های نشر و تمبر یادبود شهدای 22 آذر و رونمایی از لباس محلی در این شهرستان از دیگر برنامه‌های است که به مناسبت روز شهرستان قائنات برگزار می‌شود./ تسنیم

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.