ion

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سیستان و بلوچستان گفت: یگان حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان یک محموله غیرمجاز پرنده از نوع "مینا" را در سطح استان کشف و ضبط کرد.

ایران آنلاین / نیره پورملائی  اظهار داشت:  یگان حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان یک محموله غیرمجاز پرنده از نوع "مینا" را در سطح استان کشف و ضبط کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سیستان و بلوچستان در تشریح جزئیان این خبر گفت: یگان حفاظت محیط زیست استان در پی گشت‌زنی و کنترل‌های خود در مناطق و گذرگاه‌های استان موفق شد محموله غیرمجاز پرنده را شناسایی و کشف کند.

وی با اشاره به اینکه محموله کشف شده شامل 35 قطعه پرنده از نوع گونه مینا بوده که به صورت بسیار نامناسب و در جعبه‌ای کوچک نگهداری و حمل می‌شدند، خاطرنشان کرد: پرنده‌های کشف شده بلافاصله به مراکز مجاز نگهداری منتقل شدند و یک نفر متخلف دستگیر شده نیز جهت پیگیری موضوع به مقام قضائی استان تحویل شد.

پورملائی از نصب تابلوهای محیط زیست استان در مناطق تحت مدیریت اداره‌کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان خبر داد و اظهار داشت: به زودی تابلوهای بیشتری در حریم مناطق و زیستگاه‌های استان نصب می‌شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سیستان و بلوچستان افزود: حریم مناطق و زیستگاه‌های استان با نصب تابلوهای هشدار دهنده و آگاهی رسان مشخص است اما حساسیت مسائل محیط زیستی و همچنین رونق بسیاری از کارگاه‌های اقتصادی کوچک و بزرگ در استان از قبیل معادن، ضرورت نصب تابلوهای بیشتر و آگاهی رساندن را 100 چندان کرده است.

وی ادامه داد: تابلوهای مشخص کننده حریم مناطق و زیستگاه‌های استان بر اساس قوانین جاری و مبتنی بر مطالعات و حریم‌های از پیش تعیین شده، در نقاط مشخصی نصب می‌شود و از نصب تابلوهای جدید می‌توان به استقرار تابلوی هشدار دهنده اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نیکشهر در مجاورت سد "خیرآباد" و کنار جاده دسترسی به آن اشاره کرد./تسنیم

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.