اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹

آمار کشته‌های زلزله کرمانشاه به 620 نفر رسید

آمار کشته‌های زلزله کرمانشاه به 620 نفر رسید

مدیرکل پزشکی قانونی کرمانشاه از پایان فعالیت کمیته ارزیابی فوتی‌های زلزله خبر داد و اظهار کرد: تعداد کشته‌های زلزله کرمانشاه در مجموع به 620 نفر رسید.

ایران آنلاین / اَرتین کمالی اظهار کرد: به طور معمول به دنبال بحران های بزرگ و فوت دسته جمعی تعداد زیادی افراد، تا یک ماه سیستم بحران فعال است و احتمال شناسایی فوتی جدید وجود دارد.

وی افزود: تا امروز(20 آذر) که آخرین روز فعالیت تیم ارزیابی در مناطق زلزله زده بود،  در مجموع تعداد فوتی های زلزله 620 نفر گزارش شده است.

کمالی تصریح کرد: از این تعداد فوتی 342 نفر زن و 278 نفر مرد بوده‌اند.

مدیرکل پزشکی قانونی کرمانشاه تصریح کرد: از مجموع فوتی ها بیشترین کشته با جان باختن 559 نفر مربوط به شهرستان سرپل ذهاب است.

وی افزود: در شهرهای ثلاث باباجانی 23 نفر، کرند غرب (دالاهو) 19 نفر، قصرشیرین 16 نفر و در کرمانشاه و اسلام آبادغرب نیز هرکدام یک فوتی داشته‌ایم.

کمالی تصریح کرد: همچنین یک نفر نیز فوتی داریم که شهر آن نامشخص است.

وی خاطرنشان کرد: این تعداد فوتی شامل اجسادی است که پزشکی قانونی معاینه کرده و گواهی فوت صادر کرده و نیز جان باختگانی که بعضا بدون گواهی فوت دفن شده و کار شناسایی آنها انجام شده است.

کمالی یادآور شد: البته افزایش فوتی های زلزله در اثر مرگ برخی مصدومان زلزله در مراکز درمانی  محتمل است، اما آنچه تاکنون فوتی داشته ایم و شناسایی شده 620 نفر است./ ایسنا

کپی