تخت هوشمند ویژه حیوانات خانگی در راه بازار

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 301502

در حال حاضر حیوانات خانگی به دلیل عدم تحرک و تغذیه نامناسب از چاقی رنج می برند و این معضل در بین حیوانات خانگی امریکایی ها بیشتر دیده می شود از این رو شرکتی در امریکا نخستین تخت هوشمند در جهان را برای حیوانات ساخته است تا به حیوانات خانگی کمک کند نه تنها سالم باشند، بلکه بتوانند زندگی طولانی تر و شاداب تری را تجربه کنند.

ایران آنلاین /این تخت هوشمند  که Petrics نام دارد و آن را یک ردیابی که به قلاده متصل می شود، همراهی می کند. این ردیاب می تواند فعالیت ها،  دوره استراحت،  دمای محیط و ... حیوانات خانگی را ردیابی و کنترل کند.  از سوی دیگر در داخل تخت ترموستاتی  (کنترل کننده الکتریکی خودکار است برای تنظیم دما در فضای بسته )  و ترازو بکار رفته است تا دمای محیط خواب حیوان را تنظیم کرده و وزنش را نیز اندازه گیری کند.

به گفته سازندگان این تخت هوشمند و ردیاب، وقتی حیوان خانگی به خوبی با صاحبان خود ارتباط برقرار نمی کند احتمالا یا بیمار است و یاناتوان شده است. از سوی دیگر هر حیوان خانگی با توجه به نژاد، جنس و سنش  به یک دما و غذای خاصی نیاز دارد  از این رو این تخت هوشمند نه تنها محیطی با دمای مناسب را برای حیوان خانگی فراهم و تضمین می کند، بلکه به صاحب حیوان خانگی می گوید که چه غذایی و به چه میزانی باید بخورد یا چه غذاهایی که انسان ها می خورند را می توانند بخورند. به عبارتی این تخت هوشمند  به همراه ردیاب می تواند بر رفتار حیوانات خانگی با دقت  نظارت کند و اگر تفاوت هایی را مشاهده کرد به صاحب حیوان انتقال دهد.

این تخت هوشمند دارای برنامه ای است که روی تلفن همراه کاربران نصب می شود . البته این تخت  با هاب های هوشمند خانه ها  مانند Amazon EchoR , Google home  و Nest  نیز قابل تنظیم است.

در عین حال این دستگاه هوشمند و ردیاب قادر است بر رژیم غذایی حیوانات نیز نظارت کند. به عنوان مثال میزان کالری سوخته شده، میزان استراحت، معیارهای سلامت و بهداشتی  و غذاهایی که باید بخورد را به اطلاع صاحب حیوان می رساند. این دستگاه حتی برای بهبود سلامت حیوان خانگی، توصیه هایی را نیز از طریق برنامه به صاحب حیوان خانگی ارائه می دهد و حتی صاحب حیوان خانگی می تواند اطلاعات را با دامپزشک حیوان به اشتراک بگذارد.

این نخستین تخت هوشمند که قرار است در ژانویه سال 2018 وارد بازار شود، هنوز قیمت گذاری نشده است.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.