علمای بحرین طی بیانیه ای ضمن حمایت از قدس و فلسطین خواستار شرکت مردم بحرین در تظاهرات حمایت از قدس شدند.

ایران آنلاین /علمای بحرین در بیانیه ای از مردم این کشور خواستند تا در تظاهرات حمایت از قدس شرکت کنند.

در این بیانیه آمده است: سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا در خصوص قدس امتحانی مهم برای اصالت و کرامت امت و میزان پایبندی آن به ارزش ها و هویت خود است. از طرف دیگر این اقدامات گویای حجم گستاخی دولت آمریکا و بی احترامی به امت اسلامی، کشورها، نهادها و ملتهای مسلمان است.

این بیانیه می افزاید: فروختن قدس و مقدسات آن با یک رد قلم نشان دهنده سطح تسلط مجموعه ای گستاخ بر امور عالم است و بیانگر جایگاه آنها در اداره سیستم تروریسم، فساد و استبداد در تمدن جدیدی ست که ده ها سال است در پیچ آن قرار گرفته ایم.

در ادامه بیانیه علمای بحرین آمده است: آنچه رخ داد از طرفی حجم دشمنی دولت آمریکا با اسلام و مسلمین و و از طرف دیگر سرسپردگی آنان به یهودیان صهیونیست را برای کل جهان برملا ساخت، مساله ای که به آنها جرأت داد تا بدون کوچکترین توجهی به تمام خواسته هایی که آمریکا آنها را نمیفهمد، اقدام به مصادره مقدسات مسلمانان و خاک آنان نمایند، اقدامی که ضربه بزرگی به جهانیان و حتی به همپیمانان آمریکا بود.

علمای بحرین با تاکید بر اینکه ما اعتقاد راسخ داریم که اشغالگری صهیونیستی رو به زوال است، ادامه داده اند: فلسطین به آغوش عربی و اسلامی باز خواهد گشت و این وعده الهی ست که در آن تخلفی نیست.

در پایان این بیانیه آمده است: از ملت مسلمان و غیورمان دعوت میکنیم تا فردا جمعه (۱۷ آذر) با شرکت در تظاهراتی که از پیش اعلام شده موضع گیری ریشه دار و ثابت خود را در قبال قضیه مرکزی امت به نمایش گذارند و در دفاع از قدس و فلسطین موضع گیری شرافتمندانه و متمدنانه داشته باشند که این دفاع در واقع دفاعی از کل امت ، تاریخ، گذشته و آینده آن است. / مهر

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.