شیوع آنفلوانزای پرندگان کرمان را تهدید می کند

اجتماعی /
شناسه خبر: 300532

حسن ناظریان، کارشناس شبکه دامپزشکی کرمان فعالیت مرغداری های غیر مجاز، دستفروشی و زنده فروشی پرندگان را از جمله راه های شیوع آنفلوانزای پرندگان دانست.

ایران آنلاین / حسن ناظریان صبح پنجشنبه در  جلسه توجیهی مرغداران شهرستان کرمان با محوریت جلوگیری از آنفلوانزا فوق حاد پرندگان، با اشاره به علائم بیماری آنفلوانزا و راه های انتقال آن بر لزوم همکاری تمام ارگان های زیربط و مرغداران برای جلوگیری از ورود شیوع بیماری تاکید کرد.

وی حمل غیر مجاز طیور و حمل کود را از راه های انتقال این بیماری دانست و افزود: حمل طیور باید طبق ضوابط سازمان دامپزشکی کشور و همچنین فرآوری کود قبل از انتقال صورت گیرد.

ناظریان با اشاره به لزوم هوشیاری و دقت در جلوگیری از بروز بیماری گفت: از دیگر راه های جلوگیری از بیماری، ممانعت از فعالیت مرغداری های غیر مجاز، دستفروشی و زنده فروشی پرندگان است ضمن اینکه شستشو و ضدعفونی خودروها و قفس های حمل طیور زنده هم باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

کارشناس شبکه دامپزشکی کرمان در پایان با تاکید بر رعایت اصول بهداشتی در مرغداری ها و کشتارگاه های طیور گفت: تمامی مرغداران، همشهریان در صورت مشاهده موارد مشکوک بیماری و موارد تهدید آَمیز شیوع بیماری مراتب را به شماره32134366 شبکه دامپزشکی شهرستان کرمان اطلاع دهند./ برنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.