اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹

ابتکار جالب طراح مانتو با طرح داستانی قدیمی روی ابریشم خام

ابتکار جالب طراح مانتو با طرح داستانی قدیمی روی ابریشم خام

یک طراح لباس، داستان عاشقانه «شیرین و فرهاد» را به‌صورت مینیاتور روی یک مانتو از جنس ابریشم خام به ارزش حدود ۲۰ میلیون تومان طراحی کرده است.

ایران آنلاین /  درنگ : سارا عالم‌زاده درباره این لباس توضیح داد: اجرای مینیاتور «شیرین و فرهاد» در چند پرده روی پارچه این مانتو، ۲۴۵ ساعت زمان برده است. در بخش دیگری از این لباس نیز یک بیت از شعر «وحشی بافقی» را دست‌نویس کرده‌ام.

او اظهار کرد: این طرح با دست و به سبک نگارگری استاد بهزاد روی لباس پیاده شده است. این مانتو به مدت یک هفته در کاخ نیاوران به‌نمایش گذاشته شد و حدود ۱۵ نفر از بازدیدکنندگان و همچنین چند گردشگر خارجی متقاضی خریدن آن بودند.

این طراح لباس درباره این‌که با توجه به محدودیت زمان حضور گردشگران در ایران، چطور سفارش آن‌ها آماده می‌شود؟ گفت: البته سفارش آن‌ها قطعی نشده است، اما آماده شدن هر سفارش بین دو تا سه ماه کاری، زمان می‌برد و ما در نهایت سفارش آن‌ها را پست می‌کنیم و تفاوت قیمتی هم برای مشتریان ایرانی و خارجی قائل نمی‌شویم. در نهایت نیز گردشگران خارجی هزینه پست را پرداخت می‌کنند.

عالم‌زاده که چهار سال است طراحی لباس انجام می‌دهد، درباره این‌که چرا این کار به‌شکل مجموعه ارائه نشده است؟ ‌توضیح داد: چون طراحی مینیاتور روی این لباس بسیار زمان برده، فقط روی یک مانتو اجرا شد و قرار است ایده دیگرم که به‌زودی روی مانتوی دیگری اجرا می‌شود به‌نمایش گذاشته شود.

او درباره هدفش از این کار نیز اظهار کرد: قصد من ترویج نگارگری و معرفی اسطوره‌ها در فرهنگ ایرانی است. خیلی دوست داشتم مینیاتور و داستان «شیرین و فرهاد» را با استفاده از این طرح نشان دهم. بنابراین کار را روی یک مانتو ساده اجرا کردم تا طرح خودش را نشان دهد./ مهر

---
کپی